Зауважимо, що найбільш зручний вік для формування цієї корисної звички є вік від 1,5 до 3 років. Буде добре, якщо прибирання в кімнаті стане таким собі ритуалом перед сном чи після занять. Ідеї, як навчити дітей прибирати – опублікувало видання "Сегодня".

Цікаво! Як виховати дисципліновану дитину через ігри та розваги

  • Прибирання-гра

Дітям можна запропонувати нехитру гру-прибирання. Коли потрібно скласти свої іграшки до коробки або ящика, застелити ліжко, укласти пупсиків на місця.

Так, наприклад, аби скласти м’які іграшки в коробку, ви можете влаштувати змагання, хто закине туди більше іграшок. Або ж розділити кімнату на дві частини і змагатися, хто швидше прибере всі іграшки зі своєї частини. У розважальній формі дитина з цікавістю швидко збере іграшки.


Дитину потрібно зацікавити іграми до прибирання в кімнаті/ Фото Freya

  • Прибирання-читання

Іноді для прибирання потрібно запасатися книгами. Поки дитина прибиратиме свою кімнату, ви в цей час можете почитати йому цікаві книги: "Гаррі Поттера", "Володара кілець" тощо.

  • Прибирання під музику

Якщо ваша дитина любить музику, то можна включити щсь драйвове чи веселе і спробувати прибрати все за якусь кількість пісень. Це буде не нудно та може навіть сподобатися дитині.

Важливо! Ігри з дітьми вдома: 10 захопливих ідей, як весело провести час

Запам'ятайе, що не варто ганьбити дитину за її безлад. Іноді вона може просто не розуміти, як це все прибрати, тому допоможіть їй. Як це зробити:

  • розділіть з дитиною кімнату на квадрати і прибирайте по квадрату на день, або визначте для кожної речі своє місце;
  • запропонуйте дітям прикрасити кімнату за їхнім смаком (ящо вона почуватиме себе господарем, то сама хотітиме там підтримувати порядок).


Допомагати дитині прибирати/ Фото Good House

Поради для батьків

  • Навчіть дитину прибирати іграшки щодня, а не час від часу або під настрій.
  • Майте кілька різних ящиків, коробок і кошиків для різних іграшок. Все це можна красиво обклеїти картинками, папером чи розфарбувати.
  • Хвалити дитину за добре виконану роботу.
  • Чітко ставте умову: "Спочатку приберемо іграшки, а потім підемо читати книжку". І завжди давайте зрозуміти дитині, що це ви їй допомагаєте прибирати її іграшки, а не вона вам. Це дуже важливо!

До теми! Як батькам мотивувати дитину до навчання: цікаві способи та ігри

Як не можна навчати дитину прибиранню: не варто змушувати дитину прибирати іграшки силою та криками; не варто створювати заохочень до прибирання (цукерок, нових іграшок, грошей), інакше прищепите навик вимагання.