Тоді дорослі починають відчувати жахливу тугу та хочуть допомогти малюку виправити цю проблему, передає видання Yourtango.

Цікаво! Як допомогти дитині знайти друзів: поради батькам

Ось 4 способи допомогти дитині впоратися із самотністю, коли вона відчуває себе самотньою чи каже, що немає друзів.

  • Реалістично дивіться на соціальні навички дитини

Існує декілька соціальних навичок, які потребує кожна людина, яка хоче досягти успіху в житті, мати друзів, керувати проєктами тощо.

Наприклад, усі дослідження показують, що дітям потрібно вміти адаптуватися до будь-якої соціальної ситуації, "сканувати" навколишнє середовище та налаштовувати свою поведінку під ситуацію.

Тож поміркуйте над оцінкою соціальних навичок своєї дитини, запитайте себе: "Чи може моя дитина завести нових друзів?" Щоб почати допомагати дитині в його самотності, потрібно спочатку визначити, які соціальні навички стримують вашу дитину.


Дитина без друзів / Фото serhatonculer

  • Майте відкрите спілкування

Постарайтеся знайти час для спокійної розмови, щоб зрозуміти, що відбувається у житті вашої дитини та як виглядає соціальна ситуація у його/її школі. Дайте дитині можливість почути, що ви дбаєте про неї, незалежно від того, що він/вона почувається одиноко, співпереживайте малечі і зберігайте спокій.

Багато дітей неохоче діляться тим, що відбувається насправді, тому один із способів допомогти у цьому небажанні – перефразовувати те, що говорить ваша дитина. Наприклад, він/вона може сказати: "У автобусі мене дражнить лише одна дівчина. Щодня вона каже мені щось і мене ніхто не захищає, мені немає з ким сидіти".

Ви можете узагальнити чи повторити його слова, що дозволять вашій дитині поділитися більшою інформацією. Намагайтеся зрозуміти його/її погляд.

Важливо! Чи варто бути другом для своєї дитини: переваги та ризики

  • Отримайте більше інформації

Інформація – це влада. Зверніться до школи та вчителів вашої дитини, щоб отримати більше інформації про його повсякденне життя та скажіть їм, що ваша дитина почувається самотньою і відчуває, що немає друзів.

  • Забезпечте місце, де ваша дитина буде щаслива

Кожному потрібне місце, де вони почуваються добре та впевненими у своїх силах. Відкрийте для себе сильні сторони дитини, сферу інтересів або нове місце. Це допоможе вашій дитині почувати себе добре і дасть йому можливість робити щось з нетерпінням.