Пандемія коронавірусу та затяжний карантин стали справжнім випробуванням для сімей по всьому світу. Попри те, що COVID-19 – це значно більша загроза для людей дорослого та похилого віку, діти, які не перебувають у зоні ризику, переживають спалах смертельного вірусу не менш емоційно. В психологічному плані малюки – найвразливіші, тому будь-які переживання батьків провокують посилену тривожність у їхніх нащадків.

"Освіторія" поділилась дієвими способами, як зменшити вплив негативної інформації на дітей та уникнути тривожного розладу. Для цього слід дотримуватись формули з чотирьох кроків: "Проявити – дати час – знайти місце – видалити".

До теми Як навчити дітей робити добро: найкращі ідеї для гарних справ

Проявити тривогу

Допоможіть дітям виразити свій смуток чи тривогу, знайшовши потрібні слова. Запитайте, що їх турбує чи чого не вистачає. Будьте терплячі та лагідні з ними. Забудьте про фрази, як: "Думай позитивно", "Що ми можемо з цим зробити?! Такі обставини" або "Тримай себе в руках". Будьте чесними.

Дати час посумувати

Не уникайте дитячого смутку. Нехай малюк повністю відчує це без ваших суджень. Коментарі батьків лише загострюють цінність втраченого. Дозвольте дітям повністю проявити почуття, а для цього потрібен час.

Знайти місце тривоги

Важливо допомогти дитині зрозуміти, де розташована тривога в її тілі. Наприклад, від переживання може стискатися горло або щемити душу. Тоді варто влаштувати релаксацію – глибоко дихати чи зайнятись йогою, щоб нормалізувати емоційний стан, або ж порвати папір на клаптики.

Видалити

Допоможіть дітям відвернути увагу та думки від переживань завдяки улюбленим заняттям. Таким рятівником може стати спорт, малювання чи інший вид творчості.