► Всюди зберігайте книги. Нехай вони будуть розкладені по усій квартирі: на кавовому столику, в туалеті, на підвіконні. Нудьга – могутня річ. Не варто забувати періодично змінювати літературу. Про це повідомило видання HuffPost.

Цікаво Як допомогти дитині подолати стрес: унікальний метод

► Створіть культуру читання вдома. Воно має стати природною частиною дня. Книгами можна насолоджуватися вранці, під час перекусу, перед сном.

Пам'ятайте, що читати не завжди потрібно в одному і тому ж місці. Ви можете проявити творчий підхід і читати в парку або навіть під час очікування в кабінеті лікаря,
– розповіла колишня бібліотекарка Розмарі Д'Урсо.

Також можна розмістити книги так, щоб дитина бачила обкладинку, а не корінець. Це може допомогти швидше зацікавити малечу.

► Створіть куточок для читання. Можна просто покласти подушку і, можливо, деякі з улюблених іграшок дітей, аби зробити атмосферу затишною.

Затишна атмосфера для читання
Затишна атмосфера для читання / Фото Verywell Health​

► Читайте вголос. Проте тут варто бути обережною, оскільки такий підхід діти можуть асоціювати зі сном.

Якщо хочете, щоб діти читали, намагайтеся підходити до цього процесу з позитивом, кажучи, наприклад: "Давайте обійматися на дивані і читати", а не "Вам потрібно зараз робити домашнє завдання з читання".

► Читайте разом. Коли ми читаємо книги з картинками разом з дітьми, то перегортаємо сторінки у звичному темпі, який може бути надто швидким для малечі.

У той час як ми вже прочитали, малеча може ще:

  • витрачати час на обробку слів,
  • "читати" картинку.

Для того, щоб дитина не втрачала цікавості, дозвольте їй відповідати за перегортання сторінок.

► Зверніть увагу на комікси чи графічні романи. Це може бути хорошим методом, аби зацікавити дитину. В такій літературі багато малюнків, які допоможуть краще ідентифікувати нові слова та зрозуміти історію.

Читання коміксів
Читання коміксів / Фото LiveAbout​

► Використовуйте інші форми читання. Електронні або аудіокниги також можуть бути корисними для дітей. Вони можуть допомогти малечі вивчати мову, букви і звуки.

До теми Аналітичне мислення: ефективні ігри, які допоможуть розвинути здібності у дітей

► Купуйте книги на тематику, яка цікава дітям. "Якщо інтерес до теми вже є, у вашої дитини більше шансів всидіти й читати разом", – пояснила спеціалістка з порушення мови Мег Рабі.

► Ходіть у книжкові магазини разом та дозвольте дитині самостійно обрати книгу.