За словами експертів, саме з трьох років дитина може самостійно припинити спати з батьками, адже в цей період малеча відчуває себе особистістю і потребує власного простору, пише видання ТСН. Але якщо цього не сталося, то батьки повинні самі спробувати відучити дитину від "спільного ліжка".

Важливо! Чому дитина повинна спати у своєму ліжку: пояснює психолог

Як відучити дитину спати в ліжку з батьками

  • Все поступово

Не варто спішити, а треба робити все поступово. Спочатку можна поставити ліжечко малечі поряд зі своїм – тобто спати разом в одній кімнаті, але в різних ліжках. Згодом варто відсовувати ліжечко все далі й далі, а з часом поставити його в інший кут кімнати. Коли дитина звикне, можна перенести ліжечко в дитячу кімнату.

Не намагайтеся одразу класти дитину спати в іншу кімнату
Не намагайтеся одразу класти дитину спати в іншу кімнату / Фото Artsema

  • Дайте в ліжечко дитині улюблену іграшку

Зрозуміло, що перенести ліжечко в окрему кімнату – це ще не вирішення проблеми. Краще привчати дитину до того, що у неї є й інші захисники – домашня тваринка (котик) чи улюблена іграшка, яка буде спати з нею поруч.

Експерти рекомендують, що дитина має лягати спати в своєму ліжечку спочатку під час денного сну, а потім перейти до ночі.

  • Облаштуйте дитячу кімнату разом із дитиною

Малеча має любити свою нову кімнату, а тому варто облаштовувати її разом з нею. Обрати з дитиною шпалери, купити столик, ковдру і подушку, які сподобаються дитині. Можна також повісити на стіну улюблені фотографії та картинки, щоб дитині подобалося там бути.

Читайте також! Цікава ідея для батьків, як змусити дитину вчасно лягати спати

  • Вкладайте спати дитину в її кімнаті

Батьки повинні щовечора вкладати дитину спати в її кімнаті. Можна співати колискові, розповідати казки, але обов’язково покидати кімнату, коли дитина засне. Так, спочатку дитина буде ночами прокидатися і приходити в мамину кімнату. Тоді комусь з батьків потрібно її обійняти, заспокоїти та разом з нею знову піти в дитячу, вкласти та сісти поруч.

Читайте дитині книжку в її ліжечку
Читайте дитині книжку в її ліжечку / Фото Рівне1

Можна спробувати розповісти малечі щось добре, приємне або знову розповісти казку, потримати дитину за руку. Коли дитина заспокоїться і засне, можна знову піти в свою кімнату. До того ж, перші кілька днів діти можуть боятися спати самим, тому варто залишати ввімкненим нічник.

  • Створіть режим дня

Дуже важливо зробити для дитини чіткий режим дня. Наприклад, зранку завжди чистити зуби, а ввечері читати книжку або прогулятися по двору. Психологи рекомендують привчити дитину перед сном проводити час у своїй кімнаті, це допоможе звикнути до нової обстановки.