Для батьків, напевне, немає нічого більш зворушливого, ніж спостерігати, як їх малюк робить перші кроки в житті. Тому експерти видання Parents розповіли, коли діти починають ходити та як їх до цього підготувати.

Цікаво! У якому віці діти починають говорити

Від повзання до ходьби: етапи розвитку дитини

Період з 4 до 15 місяців – це захоплюючий час для всіх батьків, адже саме в цей момент малеча спочатку починає сидіти, а вже з часом сама ходить по будинку. І батьки можуть допомогти малюкові підготуватися зробити перші кроки за допомогою похвали та простих ігор.

  • Етап 1: сидіння

Коли дитина починає сидіти самостійно – це зазвичай вік від 4 до 7 місяців, то це означає, що вона на першій фазі своєї рухливості. Адже саме сидіння допоможе малечі зміцнити м’язи, які їй потрібні для того, щоб вона врешті навчиться стояти та ходити.


Дитина починає повзати з 7-10 місяців / Фото Bidcitymum

  • 2 етап: повзання

Найважливіше, що малюк повинен робити на етапі повзання (7-10 місяців), – це одночасно практикувати рух руками та ногами. Адже ці навички йому знадобляться, коли почне ходити.

  • 3 етап: підтягування

Коли дитина стане сильнішою у віці 8 місяців, вона почне підтягуватися та намагатися встати за допомогою меблів або дорослих. Допомагайте малечі стояти, підтримуйте її.

  • Етап 4: прогулянка з допомогою батьків

Коли малеча починає підтягуватися і набирати рівновагу, тримаючись за ваші руки, – близько у 8-9 місяців, допоможіть їй зробити кілька перших кроків. Так, дитина набуде впевненості, щоб зробити кроки самостійно.


Батьки допомагають дитині робити перші кроки / Фото Nosorog

  • Етап 5: стояти без допомоги

Баланс – це ключова частина ходьби. Зазвичай діти починають стояти самі у віці 9-12 місяців. Якщо немовля зможе стояти та тримати рівновагу кілька секунд, то незабаром відчує, що може спробувати зробити крок самостійно.

Що можуть робити батьки: перетворіть "балансування" в гру. Сядьте з немовлям на підлозі і допоможіть йому/їй встати. Тоді порахуйте, скільки часу дитина може стояти, перш ніж почати хилитися чи сісти на місце. Та обов’язково хваліть її за це.

Важливо! Дівчинка з Великої Британії встала на ноги у 8 тижнів

  • Етап 6: перші кроки

Перші кроки – це найбільш пам‘ятний момент для вашого 9-12-місячного малюка, тому похваліть дитину та заохочуйте намагатися ще.

зробіть з цього велику справу. Ходьба стосується впевненості, тому все, що призводить до перших кроків, потребує великої похвали та заохочення.

  • Етап 7: Прогулянка

Перш ніж дитина почне ходити, вона матиме спотикання та падіння. Тут головне – продовжувати хвалити малюка, коли він "вивчає" ходьбу. Цікава порада для батьків: коли ви ставите дитину на землю, ставте її одразу в положення стоячи, а не садіть.


Дитина сама ходить по ліжку / Фото IHealth

Натомість експерти видання Nestlebaby поділилися своїми поради, як допомогти дитині зробити перші кроки:

  • щоб дитина відчула опору, спочатку її потрібно тримати за дві ручки, знаходячись позаду неї;
  • не поспішайте, обережно ведіть крихітку, скеровуючи і підтримуючи її. Так вона буде здобувати перші навички ходьби;
  • не перевтомлюйте дитину, робіть перерви, створюйте для неї маленькі дистанції, які вона здолає з великим ентузіазмом.

Так, класичним прикладом є дистанція від мами до тата: батьки сідають на підлозі один перед одним і відпускають дитину, підстраховуючи її руками з обох сторін. І не забувайте хвалити маленькі успіхи дитини, обдаровуючи її обіймами і поцілунками.