До того ж, не варто залишати дитину наодинці з собою весь час, адже батьки теж повинні приділяти свою увагу їй. Таку думку висловила психологиня Сабіна Ламанна у своєму інстаграмі.

ЦІкаво Як навчити дитину самостійно приймати рішення: поради

"Тут не потрібно впадати в крайності. Бо якщо дитина буде багато часу проводити сама, то вона недоотримає важливого досвіду спілкування і гри з дорослим", – пояснює експертка. Так, батьки повинні бути більшу частину часу поруч з малечею.

Чому не всі діти граються самостійно? Психологи запевняють, що все через те, що діти – різні. Так, одні можуть захопитися іграшками і тихенько бавитися ними якийсь час, а інші ходять за мамою "хвостиком".

Тому Сабіна Ламанна дала кілька порад, як привчити дитину до самостійної гри.

Як навчити дитину гратися самостійно

Починайте з коротких епізодів самостійної гри

З цим не варто поспішати, дитина має поступово звикати грати сама. Наприклад, батьки можуть грати разом з малечею 20 хвилин,а потім давати дитині пограти самій 3-5 хвилин. Потім можна збільшувати час до 10-15 хвилин самостійної гри. Але важливо, щоб хтось батьків був поруч, щоб допомогти, якщо у дитини виникне складність.

Дитина грається
Дитина грається іграшкою самостійно / Фото innovo

Батьки повинні організувати самостійний час дитини

  • Для дітей до одного року

Для ігор таким діткам можна давати коробки з іграшками, які малеча бачить рідко. Це дозволить підтримати ефект новизни. Такі коробочки здатні надовго захопити малюка.

  • Якщо малечі від 1 до 3 років

Її потрібно оточити цікавими іграшками та предметами. Перед цим батьки повинні показати, як з цими речами гратися, а після спільних занять по трохи давати дитині час грати одній. Але спочатку деякий час будьте поруч, але не беріть безпосередньої участі.

  • Трохи старшим дітям (3 – 6 років)

Їм можна пропонувати ігрові завдання або інструкції. Наприклад, "Давай ти підготуєш спектакль з ляльками, а пізніше я подивлюся" (з трьох років) або "Буде добре, якщо ти розберешся з цією настільною грою, а потім розкажеш мені про правила, і ми разом зіграємо" (з шести років) тощо.

Читайте також До п'яти років дітям можна все: як виховують малечу в Південній Кореї – цікаві факти

Які іграшки згодяться для самостійних ігор:

  • Ті, які допоможуть наслідувати та копіювати світ дорослих: набори медика, будівельника, поліцейського, візажиста тощо.
  • Іграшки, які навчають пізнавати навколишній світ: мильні бульбашки, пісочна анімація і т.д.
  • Іграшки, які можна вважати "живими друзями", дбати про них, піклуватися, готувати, вкладати спатки.
  • Навіть непотрібні на перший погляд коробки, упаковки, палички, шматочки тканин можуть дуже допомогти оживити будь-яку гру.
  • Будиночки-намети, палатки, придбані в магазині або особливо ті, які зроблені в домашніх умовах. Зазвичай діти дуже полюбляють гратися у власних "будиночках".