За словами психологині Наталії Ломоносової, кожен випадок особливий, проте є універсальні поради, які можна дати будь-якій жінці з дітьми, яка хоче познайомити їх з новим коханим, пише видання НВ.

Цікаво! Стосунки вітчима та пасинка: поради, які допоможуть налагодити відносини

Як налагодити взаємини дітей і вітчима

  • Не чекайте, що вони швидко подружаться

По-перше, не варто розраховувати на те, що дитина відразу прийме нового чоловіка мами. Але, це не означає, що не потрібно намагатися, адже мама має право на особисте життя.

  • Не поспішайте

Психологиня запевняє, що не потрібно влаштовувати знайомство чоловіка з дитиною на початку їх стосунків, коли вона безмежно закохана. Це варто робити лише тоді, коли жінка точно вирішить, що це той самий, з яким вона готова ділити побут.

  • Визначте роль чоловіка

Жінка має визначити для себе роль чоловіка у взаєминах з дитиною. "Зважайте на те, чи хочете ви, щоб він став їй батьком, чи буде достатньо дружніх взаємин? І візьміть до уваги те, чи підтримує дитина нормальний зв'язок з рідним батьком", – додає Наталія Ломоносова.


Визначте роль чоловіка / Фото Infokids

І обов’язково обговоріть цю роль з чоловіком, домовтеся про все наперед і будьте чесні з собою.

  • Забезпечте правильне знайомство

Перше знайомство дитини і вітчима має пройти на нейтральній території – в парку, кафе, майданчику тощо. Не приводьте чоловіка одразу додому, бо це місце дитина сприймає як безпечний простір.

  • Не чекайте багато від чоловіка

Не варто чекати що в чоловікові одразу відкриється батьківська роль, цього може взагалі не статися. Особливо якщо діти досить дорослі. Дистанція, яку вітчими іноді витримують, їм необхідна.

Читайте також! Конфлікти зі свекрухою та тещею: поради психолога, як з ними дружно жити

  • Не відмовляйтеся від чоловіка заради дітей

Якщо ваші діти проти іншого чоловіка, спробуйте пояснити, що це для вас важливо. Скажіть, що хочете жити з ним зараз, а не тоді, коли діти створять власні сім'ї.

  • Дайте дитині час на те, щоб пережити зміни

Дитина може боятися, що мама віддалиться, а звичне життя зміниться. Тому на початку стосунків будьте поруч з дитиною і проявляйте терпіння.

Також не добре, якщо дитина відразу приймає те, що відбувається. Не поспішайте радіти відсутності конфліктів: дитина може закритися і переживати все всередині, щоб не засмучувати маму.

"Найкраще, що може зробити вітчим для пасинка чи падчерки – це стати важливою людиною. Але це станеться лише за відсутності авторитаризму, принижень і зайвих вимог", – додає психологиня.