Під час дослідження, яке опублікувало видання Sell Press, вчені також помітили, що діти не заспокоюються, коли їх обіймають інші люди.

Цікаво! 10-річна дівчинка створила завісу, щоб обіймати своїх бабусю і дідуся під час карантину: фото

Для дітей обійми – це набагато краще, ніж коли їх просто тримають на руках. Частота серцевих скорочень у немовлят скорочуються набагато більше, коли їх саме обіймають, тобто так вони заспокоюються. Але лише за умови, якщо їх обіймає мама чи тато.

"У немовлят, старших чотирьох місяців, виявлено високе співвідношення частоти серцебиття під час обіймів батьками, ніж під час обіймів незнайомих людей. Ми виявили, що і немовлята, і батьки розслабляються під час обіймів", – кажуть дослідники.

Дослідження
Обійми батьків заспокоюють малюка / Фото з дослідження

У дітей, молодших чотирьох місяців, спостерігалося уповільнене серцебиття, коли батьки гладили їх по спині під час тримання. Це спостереження змусило дослідників думати, що немовляти такого віку просто не розрізняють обійми від просто тримання на руках.

Раніше вчені заявляли, що своєю увагою до дитини та тілесним контактом батьки активізують мозок дитини. І чим частіше батьки обіймають дітей ще від народження і протягом життя, тим сприятливіше це впливає на розвиток малят.

Часто батьки стереотипно вважають, що обійми з дітьми – це "телячі ніжності" і дотримуються "соціальної дистанції" від своїх дітей, хоча малечі це дуже потрібно. Тому психологи, спираючись на дослідження, пояснили, чому корисно обійматися з дітьми.

7 причин, чому корисно обійматися:

  • Обійми роблять нас щасливими.
  • Обійми лікують від стресу.
  • Діти потребують обіймів стільки ж, скільки води та їжі.
  • Обійми роблять учнів успішними у навчанні.
  • Обійми покращують будь-яку гру.
  • Коли багато обіймів в родини, всі менше хворіють.
  • Обійми найкращі допоміжні ліки від хвороб.