В опитуваннях люди повідомляють, що проводять час в Tinder і аналогах, бо в них немає достатньо варіантів для обрання партнерів у реальному житті. Про це розповіла психологиня, яка вивчає сімейну та парну психотерапію в США Марта Приріз.

Цікаво Українці створили додаток Obimy для спілкування з найближчими

Дослідження демонструють, що пари, які познайомилися онлайн, мають схожий чи навіть вищий рівень задоволення сімейним життям, ніж пари, які зустрілися наживо.

Як працює додаток

Робота більшості додатків для знайомств проста: створюємо профіль, додаємо фото і, за бажанням, трошки інформації про себе.

Якщо хтось сподобався – гортаємо вправо, якщо ні – вліво. Після цього повторюємо до моменту, коли знаходимо цікаву людину, або – поки не втомимося.

Tinder
Додаток Tinder / Фото HowTechIsMade

Що відбувається з людиною, яка проводить в додатках кілька місяців

Наявність багатьох варіантів потенційних партнерів та брак часу зменшує вибірковість при прийнятті рішень. А це означає, що з часом будемо не в стані виокремити, хто підходить, а хто ні.

Чому це трапляється:

► По-перше, людина втомлена тисячами варіантів, які пропонують додатки для знайомств.

► По-друге, брак часу підганятиме приймати рішення якомога швидше. Значить, часто поспішно чи некоректно.

Що змінили додатки для знайомств

Додатки для знайомств змінили реальні побачення. Якщо у людини повний робочий тиждень, то ввечері година перед екраном смартфону може втомлювати і сприйматиметься як додаткове навантаження.

Дослідниця Холлі Вуд спілкувалася з американськими чоловіками щодо побачень. Багато з них казали їй: "Я так багато вкладаюся в побачення, але не отримую результатів". Коли ж Холлі уточнювала: "А що саме ви робите?", чоловіки обурювалися: "Як? Я щодня сиджу годинами в Tinder, хіба цього мало?".

Холлі Вуд розповіла, що для багатьох користувачів такі додатки замінили побачення наживо. Час, який люди могли провести на побаченнях, вони проводили, тикаючи пальцем в додатках для знайомств. А потім часто так і не йшли на зустрічі.

Відчуття самотності та Tinder

У 2019 році в Огайо опитували студентів коледжів, які почувалися самотніми та витрачали час на сидіння в додатках або сайтах для знайомств. Дослідники виявили, чим більш самотньо почувається людина, тим більш наполегливою вона буде в пошуках партнера онлайн.

Люди в пригніченому стані більш гостро реагують на негативний досвід користування додатками чи брак збігів там.

Читайте також Найпоширеніші помилки після розриву, які псують життя людині

Відмінностей між чоловіками та жінками дослідницька команда не знайшла, тобто ті й ті будуть переживати відчуття відірваності, відчуженості та ще глибшої одинокості.

Тож, коли ви почуваєтеся самотніми і тягнеться до смартфона, аби зайти в додаток для знайомств та заглушити неприємні відчуття, то від цього стане тільки гірше.