"Що стосується вибору професії – питання непросте, і однозначно відповісти складно. Хтось із дітей або підлітків досить рано усвідомлює свої уподобання та йде шляхом їх розвитку, хтось навіть бувши випускником ВНЗ тільки починає думати про те, ким бути", – зазначив Сергій Біденко.

Цікаво Постійне бажання худнути у підлітка: як батькам вберегти доньку від анорексії

Як допомогти визначитися з професією

  • Зробити вибірку професій, які будуть актуальні 5 – 10 років. Для цього можна пошукати вже створені схожі списки чи самостійно проаналізувати ринок вакансій, зіставляючи його з тим, як сильно інновації можуть вплинути на той чи інший рід діяльності.
  • Допомогти визначити, які уміння та навички вже має дитина і що ще треба підтягнути.
  • Виділити інтереси, що дозволить скласти вибірку професій, які можуть зацікавити дитину.
  • Разом ознайомитися з найактуальнішими для дитини роботами. Дізнатися, чим доведеться займатися, як довго вчитися і з якими проблемами може зіткнутися.
  • Дати дитині можливість самостійно вибрати для себе спеціальність і навчальний заклад, в якому буде освоювати майбутню професію.

Важливо Які рішення батьки не повинні приймати замість дітей: 4 заборони у вихованні

При цьому варто розуміти та спокійно сприймати, що спеціальність, яку отримуємо в університетах, може не стати справою нашого життя. Людина може змінювати свій рід діяльності. Це природне й невідворотне явище, хоча більшість людей сприймають його майже як катастрофу.