Дослідження, опубліковане в "Журналі дитячої психології і психіатрії", довело, що не варто пов’язувати користування телефоном з поганим вихованням дітей. Адже в деяких випадках це може бути пов'язано з більш теплими та тісними відносинами між батьками і дітьми.
Цікаво Менше третини батьків задоволені тим, як працювали школи та вчителі на карантині
Все залежить від того, як батьки використовують свої смартфони.
Дослідники проаналізували опитування майже чотири тисячі батьків, запитуючи про те, як часто вони використовували свої смартфони і для чого, під час спілкування з дітьми. Виявилося, що зв'язок між використанням смартфона і відносинами між батьками і дітьми є відносно слабкою і досить змішаною.
Так, якщо мама чи тато мали тенденцію поглинатися в свій телефон та проводили менше часу зі своїми дітьми, то це, звичайно, шкодить відносинам між батьками та дітьми.
Тато не звертає увагу на дитину через телефон / Фото raisevegan
Але коли батьки користувалися своїми телефонами, не заважаючи сім'ї, тобто вони переглядали пошту чи телефон, при цьому займались дітьми та реагували на малечу, то в цьому не було жодних негативних наслідків.
"Для батьків смартфон є важливою зв'язком із зовнішнім світом для підтримки, інформації або спілкування з іншими людьми в подібних ситуаціях", – пояснює доктор філософії Лінетт Вернон.
За її словами, в різних обставинах смартфони грають різні ролі в сімейному житті, включаючи надання соціальної підтримки та інформації, а також виконання робочих та цифрових доручень. Тож, поки телефони не сильно впливають на сімейний час, вони призводять до позитивного або нейтрального виховання дітей.
Адже для багатьох людей телефони є важливою частиною їх соціального життя і тому так вони взаємодіють зі світом, особливо в умовах пандемії. Це не обов'язково погано, і для батьків це може бути життєво важливим способом залишатися на зв'язку з близькими.
Читайте також Як виховати підлітка щасливим: практичні поради батькам
Тому вчені довели, що батько, який використовує свій смартфон, не обов'язково є "відірваним" від своїх дітей. "Загалом, ми знайшли мало доказів прямого впливу використання телефону на виховання дітей", – підсумовують дослідники.
І хоча є багато причин, за якими надмірне використання соцмереж може бути шкідливим для дорослих, а надмірний час в смартфоні може бути шкідливим для дітей. Але якщо створити теплі люблячі відносини між батьком і дитиною, то смартфони не обов'язково будуть їм заважати.