Психоаналітик Ольга Школенко розповіла, від чого залежить успіх дитини, і з яких складових він формується, передає видання Освіта Нова.

Цікаво Чому вперта дитина – це добре: поради з виховання для батьків

Так, експертка наголосила, що свою успішність дитина визнає сама, оскільки вона особистість, задоволена своїм життям і живе у злагоді з собою, а також самодостатня і вміє справлятися з життєвими труднощами.

Від чого залежить успіх дитини

За словами Ольги Школенко, фундамент успішності дитини закладається батьками з моменту зачаття. Адже малюк ще в утробі матері розуміє, що його чекають в цьому світі.

Після цього у перші роки життя дитини батьки повинні забезпечити емоційний контакт (при годуванні мамі варто гладити малюка, а не "сидіти в телефоні".

Емоційний контакт з дитиною
Емоційний контакт мами з дитиною / Фото bbmudno

Також варто навчити своє чадо відчувати задоволення від простих речей і виносити невдоволення, а також отримувати бажане і справлятися з розчаруваннями.

"Чи буде успішною дитина, залежить і від того, як вона ставиться до своїх помилок. Навчіть дитину розуміти, що помилятися – це нормально, не докоряйте за промахи і показуйте, що ви теж помиляєтеся", – каже психологиня.

До того ж, якщо батьки хочуть виростити успішну малечу, їм не варто задовольняти кожну її забаганку. Адже зараз діти все менше часу чекають на здійснення мрій: якщо вони щось захотіли, то батьки одразу купують. Але, якби дитина трохи почекала виконання свого бажання, то мала б більше радості.

Читайте також Як виховати цілеспрямованість у дитини: практичні поради

Психоаналітикиня назвала кілька складових успіху:

  • Креативність

Дуже важливо давати дітям простір для творчості, бо це сприяє розкриттю потенціалу. Без креативних проявів у малечі можуть виникнути складнощі із самореалізацією.

  • Критичне мислення

Щоб дитина могла розглядати явища з різних сторін, цікавтеся її думкою, кажіть що правильно. А що – ні. Говоріть з малечою, але не нав’язуйте свою позицію, нехай вона сама вчиться формувати свою думку і висловлювати її.

  • Свобода самовираження
  • Психологічна стійкість.