Найчастіше пари створюють шлюб у ранньому віці через незаплановану вагітність, першу сильну любов, пристрасть або навіть як протест проти моралі суворих батьків, пише журнал Liza.
Цікаво Як зрозуміти, що ви ідеальна пара: головні ознаки щасливих стосунків
Але перш ніж прийняти рішення про ранній шлюб, варто все ретельно обдумати та переглянути плюси і мінуси такого вчинку.
Мінуси раннього шлюбу
Безтурботна юність
На жаль, доволі часто ранні шлюби розпадаються через 1-3 роки. А все через те, що новоспечене подружжя – це ще дуже молоді й безтурботні люди. Адже, зазвичай, ще рік-два роки тому дівчина і хлопець разом ходили до школи та сиділи списували один у одного, а згодом вони беруть на себе зовсім інші ролі – дружини та чоловіка.
Такі пари часто ще не знають життя, а їм уже треба думати про те, як підтримувати дорослі відносини, утримувати будинок і формувати сімейний бюджет. І через те, що ці молоді люди можуть і далі звертати увагу на інший хлопців/дівчат, можуть виникати перші сварки та конфлікти.
Спільний побут
Молоде подружжя не завжди усвідомлює, наскільки складно забезпечувати себе самостійно. Тут мова йде не лише про фінанси, а й про звичні побутові речі, до яких тепер потрібно звикнути: зокрема, походи по магазинах, готування, прибирання, прання, ремонт тощо.
Весілля молодої пари / Фото НВ
До того ж, тепер вам потрібно уживатися з іншою людиною, миритися з його/її звичками і особливостями. Тому не всі пари можуть утримати вантаж сімейних проблем на своїх незміцнілих плечах.
А якщо народиться дитина?
Коли пара відчуває труднощі в побутових питаннях, нескладно здогадатися, що народження малюка тільки погіршить ситуацію. Адже юні подружжя ще вчора самі були дітьми, а сьогодні повинні відмовитися від своєї молодості заради іншої людини.
Плюси раннього шлюбу
Міцні почуття
Часто ранні шлюби можуть обіцяти і довге і щасливе сімейне життя. Але лише якщо відносини будуються не на закоханості і короткочасній пристрасті, а на сильних почуттях і справжній любові. Можливо, хлопець і дівчина зустрічалися кілька років, перш ніж узаконити стосунки.
Якщо узи між майбутнім подружжям дійсно міцні, родина не розпадеться навіть, якщо перші палкі почуття охолонуть. А прихильність, повага і довіра один до одного дозволять щасливо прожити разом до самої старості.
Читайте також Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються молоді сім'ї
Знання один про одного
Часто молоді люди, які беруть ранній шлюб, буквально виростають разом, а, значить, вони вже вміють узгоджувати один з одним різні питання, добре знають звички партнера і сміють врегульовувати всі розбіжності.
Та й не варто забувати про міцну нервову систему молодого подружжя. Адже молодь легше справляється зі стресами, труднощами і неприємностями.