Про це написав психолог Михайло Лабківський у своєму Instagram.

Читайте також: Чому не потрібно робити уроки з дитиною: пояснення психолога

За його словами, батьки є невинними у тому, що досить часто смикають свою дитину та намагаються контролювати її навчання.

"Їм самим важко, у них – тривожність. Їм здається, якщо вони щось не проконтролюють, почнеться, скажімо, прибульці захоплять нашу планету, розпочнуться ядерна війна або навіть революція. Вони не усвідомлюють цього, і психіка їх обманює", – зауважив фахівець.

Водночас він підкреслив, що у таких людей тривожність є, а мети як такої немає.

"Тому психіка змушена розмістити тривожність в якийсь не дуже належній області – до прикладу, у питаннях шкільної успішності спадкоємця. Діти – це взагалі акумулятор наших емоцій, тому тут ви – абсолютно не самотні", – пояснює психолог.

Батьки, діти, тривожність, психологія, здоров'я

Відтак, Михайло Лабківський рекомендує таким батькам не з дитиною та її уроками розбиратися, а зі своєю головою.

Для початку треба зрозуміти та усвідомити, що річ не в ній, не в уроках, а саме у ній, рідній. Що тривожність – це продукт вашої психіки, і до уроків вона не має ніякого стосунку. Одне це усвідомлення часто допомагає вирішити проблему: треба вчасно себе "смикнути", сказати, "агов, мені це тільки здається, піду-но чай поп'ю та подивлюся серіал". Але, якщо це не допомагає, то є інший пункт – записатися до психолога, – підсумував експерт.

До слова, тюди також постійно хвилюються про стан свого здоров’я, однак іноді таке надмірне занепокоєння може лише нашкодити.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.