• Перебірливі в їжі
Вчені виявили, що перебірливість дитини в їжі свідчить про депресивні настрої. Такий стан частіше спостерігався у дітей, які примхливо відмовлялися від певних продуктів, ніж у тих діток, які їли все.
Цікаво З якого віку дитину можна залишати саму вдома: практичні рекомендації
• Чутливі до свого одягу
Скарг може бути багато: ця шапка колюча, вона мене дратує тощо. Одні речі вони відмовляться одягати, інші — знімати, навіть якщо ті вже покрилися дірками.
Крім цього, малюк не зважає на погоду, може натягувати на голову шапку в спекотний день, а рукавицями стягати взуття. Батьки звалюють все на примхливість, забуваючи, що це — симптоми тривожності.
• Більше використовують ґаджети
Більшість малюків в захваті від ігор на смартфонах і комп’ютерах. Проте діти з надмірною тривожністю проводять перед блакитними екранами більше часу. Науковці підтверджують, що надмірна прив’язаність до техніки — ознака тривожності та стресу.
Діти та смартфони / Фото The Indian Express
Батькам потрібно поговорити з дитиною, якщо вони помічають, що вона зациклена на ґаджетах. Крім цього, варто розпитати, у що дитина грає та переглядає. Це допоможе зрозуміти, що тривожить сина чи доньку.
• Просять нові іграшки
Психологиня Людмила Петранівська зазначає, що всі діти проходять через етап, коли плачуть та вимагають іграшки. Проте важливо пам'ятати, що в молодшому віці дитина не може кричати й плакати через те, що в неї чогось немає. Вона усвідомлює відсутність певних речей аж у підлітковому віці.
Якщо батьки в присутності дитини часто скаржаться на гроші чи звинувачують малюка, що вони витрачають на нього багато грошей, – в дитячому світі може закластися модель дефіциту.
У дитини складеться враження, що у світі всього не вистачає, а речі здобуваються силою. Малюки з таким світоглядом завжди випрошують нові забавки, навіть якщо вони їм і не потрібні.
Діти та нові іграшки / Фото Adobe Stock
Поведінка, яка може налякати, проте є абсолютно нормальною для дитини
Істерики: Нормальна і навіть здорова складова дитячого розвитку. Так маля вивчає світ, що можна, а що — ні. Часті істерики турбують дорослих. Вони вважають, що дитина має психологічні проблеми.
Важливо Як виховати щасливу дитину: важливі поради, яких мають дотримуватися батьки
Погана поведінка перед іншими дорослими. Якщо спокійна дитина починає галасувати, бігати довкола батьків, просити погратися, а вдома — гості. Це абсолютно нормальна поведінка. Дитина хвилюється, що хтось інший переймає увагу батьків, тому своїми діями намагається продемонструвати, що у вас ідеальні стосунки.