• Перебірливі в їжі

Вчені виявили, що перебірливість дитини в їжі свідчить про депресивні настрої. Такий стан частіше спостерігався у дітей, які примхливо відмовлялися від певних продуктів, ніж у тих діток, які їли все.

Цікаво З якого віку дитину можна залишати саму вдома: практичні рекомендації

• Чутливі до свого одягу

Скарг може бути багато: ця шапка колюча, вона мене дратує тощо. Одні речі вони відмовляться одягати, інші — знімати, навіть якщо ті вже покрилися дірками.

Крім цього, малюк не зважає на погоду, може натягувати на голову шапку в спекотний день, а рукавицями стягати взуття. Батьки звалюють все на примхливість, забуваючи, що це — симптоми тривожності.

• Більше використовують ґаджети

Більшість малюків в захваті від ігор на смартфонах і комп’ютерах. Проте діти з надмірною тривожністю проводять перед блакитними екранами більше часу. Науковці підтверджують, що надмірна прив’язаність до техніки — ознака тривожності та стресу.

Діти та смартфониДіти та смартфони / Фото The Indian Express

Батькам потрібно поговорити з дитиною, якщо вони помічають, що вона зациклена на ґаджетах. Крім цього, варто розпитати, у що дитина грає та переглядає. Це допоможе зрозуміти, що тривожить сина чи доньку.

• Просять нові іграшки

Психологиня Людмила Петранівська зазначає, що всі діти проходять через етап, коли плачуть та вимагають іграшки. Проте важливо пам'ятати, що в молодшому віці дитина не може кричати й плакати через те, що в неї чогось немає. Вона усвідомлює відсутність певних речей аж у підлітковому віці.

Якщо батьки в присутності дитини часто скаржаться на гроші чи звинувачують малюка, що вони витрачають на нього багато грошей, – в дитячому світі може закластися модель дефіциту.

У дитини складеться враження, що у світі всього не вистачає, а речі здобуваються силою. Малюки з таким світоглядом завжди випрошують нові забавки, навіть якщо вони їм і не потрібні.

ДітиДіти та нові іграшки / Фото Adobe Stock

Поведінка, яка може налякати, проте є абсолютно нормальною для дитини

Істерики: Нормальна і навіть здорова складова дитячого розвитку. Так маля вивчає світ, що можна, а що — ні. Часті істерики турбують дорослих. Вони вважають, що дитина має психологічні проблеми.

Важливо Як виховати щасливу дитину: важливі поради, яких мають дотримуватися батьки

Погана поведінка перед іншими дорослими. Якщо спокійна дитина починає галасувати, бігати довкола батьків, просити погратися, а вдома — гості. Це абсолютно нормальна поведінка. Дитина хвилюється, що хтось інший переймає увагу батьків, тому своїми діями намагається продемонструвати, що у вас ідеальні стосунки.