Тому один тато з Фінляндії поділився простим науковим експериментом, який допоміг його дочці дізнатися, чому вона повинна мити руки з милом.

Цікаво! Мама і вчителька вигадали цікавий спосіб перевірити, чи добре діти миють руки: фото

Цей експеримент робиться досить простим способом: потрібно наповнити миску водою, а потім рівномірно насипати чорний перець. В окрему миску покладіть трохи рідкого мила.

Після того, як ви опустите кінчик пальця у миску з милом, засуньте палець у миску з водою та перцем. Ви помітите, що перець "втікатиме" до боків миски. Це трапляється тому, що мило руйнує поверхневий шар води і саме тому воно є хорошим очищувачем.

Нещодавно батько на ім'я Арі Мякійо з Фінляндії опублікував це вірусне відео з цим експериментом, щоб навчити дітей важливості миття рук під час спалаху коронавірусу. Помітно, що Арі проводить експеримент разом з дочкою, і коли в них це виходить і перець "втікає", тато каже, що "вірус втік".

Дивіться відео, чому важливо мити руки з мило: експеримент з перцем

Хоча експеримент не демонструє, як мило руйнує вірус, але він є хорошою метафорою, щоб допомогти дітям зрозуміти, як захистити себе дуже простим способом.

Важливо! Покажіть це дітям: МОЗ створило дитячий відеоролик про безпеку від коронавірусу

Зазначимо, що вірус поширюється від людини до людини, коли заражена людина кашляє або чхає і маленькі крапельки приземляються в рот або ніс оточуючих. Тому радимо уникати тісного контакту один з одним.

Ось корисні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, які допоможуть вам захиститися від Covid-2019.

  • Рекомендується ретельно мити руки не менше 20 секунд за допомогою мила. Ви повинні робити це після приоду з вулиці, чхання та кашлю; перед їжею та приготуванням їжі тощо.
  • Якщо мила немає в наявності, можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук, що містить не менше 60% спирту.
  • Не чіпайте обличчя немитими руками. Маски рекомендується носити лише в тому випадку, якщо ви хворі або при догляді за хворою людиною.
  • Не забудьте дезінфікувати поверхні, які часто торкаєтеся, наприклад, дверні ручки, клавіатури, смартфони, столи тощо.

Що варто знати про коронавірус
Що варто знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу