Сварки батьків при дитині: як нездорова сімейна атмосфера впливає на малюка

29 травня 2021, 11:03
Читать новость на русском

Джерело:

Osvita Nova

Починаючи з піврічного віку, у дітей спостерігається реакція на конфлікти у родині. А саме відбувається викид гормонів стресу, а також прискорюється серцевий ритм. Доросліші діти та підлітки, які стають свідками батьківських сварок, часто страждають на порушення нервової системи.

На чутливість до конфліктів може впливати генетичний фактор. Саме він визначає психологічну міцність та стабільність, схильність до депресії та інших розладів. Знизити ці ризики здатна здорова родинна атмосфера.

Цікаво Чому добре бути "поганими" батьками: неочікувані причини

Що робити батькам у випадку конфліктів

Цілком нормально сперечатися та іноді не погоджуватися одне з одним. Проте не варто залучати до розв'язання проблеми дитину.

Розлучення чи вирішення батьків мешкати окремо — це новина, що травмує дитину. Проте сварки та гучні скандали здатні призвести до значно більших проблем.

Як наслідки нездорових стосунків у родині для дитини: 

  • Порушення розвитку.
  • Розлади сну.
  • Відчуття постійної тривоги.
  • Проблеми з успішністю у навчанні.

Якщо мама і тато не виявляють любові та турботи одне до одного, не проводять час разом, емоційне здоров’я і добробут дитини опиняється у зоні ризику.

Сварки батьків / Фото Parent.com

Кожен конфлікт має бути обговорений з малюком, необхідно пояснювати, чому так вийшло і що ви з цим упоралися. Це для нього є прикладом налагодження взаємин у родині та досвід у розв'язанні проблем з іншими людьми, що позитивно сприятиме формуванню здорових стосунків у майбутньому.

Помилка батьків

Ще у маленькому віці діти чудово відчувають, коли у родині відбувається щось не те. Батьки вважають, що їхні донька чи син досить маленькі, щоб помітити негаразди. 

Цікаво Правила виховання успішних та щасливих дітей: 5 кращих виступів з TED talks для батьків

Найтривожніше для дитини — це підозрювати, що її родина може зруйнуватися, що батьки не залишатимуться поряд із нею. Саме тому так важливо пояснювати дитині причину сварки, наголошуючи на тому, що все було розв'язано добре.