За словами психологів, мама завжди пропонує тарілку з тостами іншим членам сім’ї чи навіть сама накладає їм їжу, а потім бере останній шматок для себе – підгорілий.

Цікаво! Чудо-ліки: вчені з'ясували, чому потрібно частіше телефонувати мамі

"А все тому, що сама ставить себе на останнє місце в цьому ланцюжку, вона завжди так робить і програє", – пише Gracepapers.

Така психологія поведінки може бути притаманна і бабусям, і чоловікам, які часто розставляють пріоритети не на свою користь і жертвують собою, щоб ніхто не відчував себе скривдженим або розчарованим.

Але часто це не зупиняється тільки на шматочку тосту. Зазвичай така жертовність йде далі: зустрічається і в дружбі, і в роботі, і в пошуку часу для себе.


Мама готує сніданок та обід дітям/ Фото Amazon

"Найчастіше, матері ставлять свою кар’єру на друге місце після кар’єри чоловіка, садочка або школи дітей. Ставлять здоров’я і добробут своїх рідних вище свого власного. І, на жаль, таке ставлення до себе вкорінилося не тільки у самих жінок, а й у багатьох культурах загалом", – кажуть психологи.

Жінкам не варто забувати, що тати – теж батьки, а їх самовідданість призводить лише до вигорання, а зайва жертовність – до серйозних проблем.

"Виховання дітей, побудова сім’ї, збереження затишку в домі — це не просто жіночі забави. Це вимагає сил, уваги, часу та енергії. Тому найсмачніший тост на тарілці по праву може належати їм", – додають психологи.