Власним досвідом про ведення бізнесу з родиною поділилася у коментарях "Сім'ї 24" керівниця благодійного фонду "Клуб Дивосвіт" Оксана Тюпа. Жінка наголосила, що вона з сестрою запустила проєкт Advertising School 8 років тому, а зараз з чоловіком разом розвиває три стартапи.

Цікаво! Сімейний бізнес в Україні: 7 прибуткових ідей

За її словами, досвід ведення сімейного бізнесу позитивний, але головне тут – розділити окремо статуси бізнесовий і особистий.

"Часто наші перемовини з сестрою чи чоловіком починалися з фрази "я звертаюсь до тебе, як до партнера". До того ж, на початку співпраці ми підписуємо між собою "поняттєвий договір", де домовляємось, за яких умов розриватимемо ділові стосунки, в за яких – будемо долучати інвестора, або продавати долю", – сказала Оксана Тюпа.

Вона також запевнила, що вони фіксують список обов’язків і штрафні санкції у випадку, якщо хтось уникає своїх обов’язків.

Як знайти баланс між сімейними та робочими відносинами

  • Бачення

Обговоріть з партнером особисті і професійні цілі й регулярно переглядайте їх. Адже саме відсутність домовленостей і взаємної підтримки між подружжям може зруйнувати всі життєві стратегії. Чітко пояснюйте, яку саме підтримку ви хочете отримати, передає видання K.Fund.

  • Активне слухання

Найбільш поширеною скаргою є те, що партнери не відчувають, що їх почули. Тому запровадьте регулярні "сеанси слухання" (найкраще – щомісяця), де ви будете віч-на-віч, зосереджено, мовчки слухати все, що хоче висловити ваш партнер і навпаки. Потім повторіть те, що почули.

Говоріть з партнером про проблеми чи свою оцінку проєкту
Говоріть з партнером про проблеми чи свою оцінку проєкту / Фото Gazeta.ua

  • Зворотний зв’язок

Кожна людина цінує відгук як вдома, так і на роботі. Зазвичай рекомендують використовувати таке правило, – "5:1", тобто п’ять позитивних коментарів до кожного "конструктивного".

  • Висловлюйте захоплення

Люди люблять, коли ними захоплюються, особливо якщо це близькі чи родичі. Тож частіше говоріть чоловіку/дружині, наскільки чудовим та турботливим він/вона є, що ви цінуєте його/її підтримку. Так, з часом ви побачите, як в очах партнера спалахне вогник.