Експерти наголошують, що батькам краще витрачати гроші на цікаві канікули, ніж на іграшки, передає видання Parents. "Адже сімейний відпочинок діти цінують не тільки в його момент, але ще довго зберігають у пам’яті", – пояснив психолог і автор бестселерів Олівер Джеймс.

Цікаво! Поради для батьків, які хочуть зробити своїх дітей щасливими та здоровими

Дитяча психотерапевтка Марго Сендерленд зазначила, що насичене середовище сприяє взаємодії соціальних, фізичних, когнітивних та сенсорних вражень (наприклад, коли сім’я разом у басейні чи гуляє на природі). Згодом цей досвід посилює регулювання стресу, увагу, концентрацію, здатність до навчання, а також поліпшує фізичне та психічне здоров’я.

Крім того, сімейні канікули можуть виступати як "якір щастя". Дослідження показують, що найщасливіший спогад майже 50% опитаних був про відпустку з родиною. Третина респондентів сказала, що все ще яскраво пам’ятає свої сімейні канікули з дитинства, а чверть з них використовує такі спогади, щоб пережити важкі часи.

Куди можна поїхати з дітьми та які країни були найпопулярніші у 2019 році – читайте тут. Адже, згідно з аналітичним порталом World Population Review, найвідвідуванішими стали аж 4 країни Європи.