Депресія в дитячому віці зменшує концентрацію уваги, що може ускладнити дитині життя: вона буде менше слухати вчителя та не виконувати домашнє завдання, передає видання The Healthy.

Цікаво! Депресія – найгірше, чим може захворіти людина, – Супрун

Ознаки депресії у вашої дитини

  • Ваша дитина багато спить, але все одно почувається стомлено

Підлітків можна схарактеризувати тим, що вони пізно лягають спати, але така нехарактерна зміна звичок сну може бути симптомом депресії, на яку слід спостерігати.

Люди з депресією часто прокидаються рано і не зможуть повернутися до сну. І скільки б вони не спали, вони все ще відчувають себе виснаженими протягом дня. Ця втома може перешкоджати навчанню та соціальному життю дітей, кажуть експерти.

  • Ваша дитина відхиляє веселощі

Незважаючи на всю напругу шкільної роботи, сварки з друзями, негараздами, дитині цілком нормально веселитися. Але слідкуйте, чи це продовжує приносити радість вашій малечі. Якщо ні, то це поширений симптом депресії.


Дитина не хоче веселитися / Фото Unsplash

  • Щасливі спогади не підбадьорюють вашу дитину

Деякі діти хронічно сумні чи пасивні, але не мають клінічної депресії. Щоб зрозуміти різницю, поспостерігайте, як ваша дитина реагує, коли говорить про щасливі спогади.

"Той, хто просто сумний, зрадіє, згадуючи ті добрі часи, але такі спогади не підбадьорять депресивну дитину. Окрім того, дитина з депресією не може уявити собі щасливого майбутнього", – розповів експерт.

Читайте також! Нездорові стосунки вдвічі збільшують ризик депресії та тривожності: дослідження

  • Ваша дитина плаче більше, ніж зазвичай

Плач – це цілком здоровий спосіб виразити емоції. Але якщо ваш малюк починає регулярно плакати, то вивчіть ситуації, які це викликають.

Якщо ваша дитина говорить про те, що їй щось не вдається, то не списуйте це на гормони. "Це може бути пов'язано, наприклад, з небажанням займатися справами, якими раніше вони зацікавилися", – сказав лікар Кіссен.

  • Вашій дитині здається все байдужим

Втрата інтересу малечі до гурту, куди ви записали свою дитину, – це одне, але симптоми депресії можуть змусити дитину перестати дбати про все важливе – від відвідування школи до спілкування з друзями.

  • У вашій родині були люди, які мали депресію

Хоча деякі люди лікують депресією, але такі захворювання психічного здоров’я мають тенденцію переходити із покоління у покоління.