"Мені нудно"

Якщо дитина каже, що їй нудно, не потрібно одразу вигадувати мільйон ідей для розваг. Проводити з малюком час потрібно, але також важливо, щоб дитина вміла сама організувати своє дозвілля.

Цікаво Конфлікт батьків з дитиною: які важливі кроки допоможуть примиритися

За словами психологів, діти дуже активно розвивають свою фантазію, коли самі намагаються себе розважити.

Злість чи сум

Якщо виникла серйозна проблема, що засмутила дитину, це потрібно проговорити й обговорити. Але якщо мова йде про будиночок з конструктора, який впав і розлетівся на частини, дитину краще просто залишити одну й дати їй час заспокоїтися. Згодом вона впорається зі своїми емоціями та буде грати далі.


Ігри для дитини / Фото The Toy Store

Помилки

Батькам не варто намагатися виправляти будь-яку дитячу помилку й одразу "повчати" малюка. Нехай він дійде до цього самостійно, адже це і є розвиток.

Дитина неправильно змішує кольори фарб або не так збирає модель машинки з конструктора. Дайте знайти шлях вирішення самому, якщо проблема не є серйозною.

Стосунки з однолітками

Втручатися в стосунки дитини та її друзів чи однокласників потрібно тільки в крайньому разі. Спілкування з дітьми у дворі, в дитячому садку і школі принесуть цінні навички соціалізації, яким не навчиш в сім'ї.

Читайте також Які дії батьків можуть зіпсувати стосунки з дітьми: 5 поширених помилок

Можна заздалегідь проговорити, як поводитися з дітьми, чого краще не робити та не говорити, як чинити в тій чи іншій ситуації, щоб малюк був готовий до проблем, які можуть виникнути.