На сайті видання "Мой ребенок" опублікували декілька корисних порад для батьків, які допоможуть розібратися, чому дитина боїться темрями та зробити все для того, щоб вона позбулася цього страху.

До теми Звідки у дітей з’являються страхи та як їх побороти

Що робити, коли дитина боїться темряви

  • Якщо дитина боїться засинати із виключеним світлом, можна пограти у гру. У такому випадку малюку може допомогти класична гра в хованки. Спершу, варто пограти її при світлі, щоб дитина звикла. Далі – у напів темряві. Якщо страх залишатися самому у неосвічуваній кімнаті не зникає, то відкладіть гру. Не варто нав'язувати її малечі. Також чудово підійде гра "Знайди предмет". У темній кімнаті шукайте різноманітні предмети разом із дитиною, а пізніше нехай вона робить це сама, а ви в той час стійте біля дверей.
  • Прочитайте дитині казку про героя, який дуже боявся темряви, але потім прилетіла фея (або супергерой), подарувала малюкові хлробрість і тепер він не боїться і допомагає іншим.


Що робити, коли дитина боїться темряви / Фото: blog.eva.ua

  • Зараз можна знайти багато красивих нічників, які проектують на стелю зоряне небо. Також дитині можна дати маленький ліхтарик і сказати: "Якщо тобі здасться, що поруч монстрик, то просто посвіти на нього і він щезне".
  • Розслабте дитину перед сном. Включіть заспокійливу музику або ж приготуйте трав'яний чай.
  • Домовтеся з малюком про "зустріч уві сні". Перед сном скажіть йому: "Зараз ти підеш спати і я також піду. Ми заснемо разом, а уві сні зустрінемося. Я б хотіла відвідати парк атракціонів, а ти?".