Ця впевненість, що "Мене ніхто не любить" може залишитися з дитиною майже на все життя. До того моменту, поки вона сама, подорослішавши, не почне працювати над собою та змінювати спогади дитинства на краще.

Цікаво Як відсутність батька впливає на майбутнє дитини: пояснення психолога

Здебільшого, діти, чиї батьки розлучилися, майже завжди в майбутньому зазнають труднощів під час створення власної сім’ї. Крім того, вони визнають розлучення, як норму життя.

  • Підвищена недовірливість, хворобливі ревнощі, нервозність — ось наслідки розлучення батьків для дівчат.
  • Невпевненість у собі, занижена самооцінка та несерйозне ставлення до шлюбу — це лише деякі характеристики хлопців, які пережили розлучення батьків.

Що говорити дитині під час розлучення батьків

Щоб дитина легше та без наслідків перенесла розлучення батьків, варто розмовляти з нею, навіть, якщо їй виповнилося всього 3 роки. Згодом вона зможе все зрозуміти й сама.


Розлучення батьків / Фото Getty Images

У жодному випадку не можна приховувати сімейні проблеми, дитина все одно відчуває психологічний дискомфорт у родині. Важливо підбадьорювати малюка та не забувати, що йому в період розлучення також дуже важко.

Що потрібно говорити дитині:

  • "Я тебе люблю! І тато тебе любить, незважаючи ні на що!".
  • "Тато живе з іншою жінкою, він її кохає, а вона кохає його. Кохання — це завжди дуже гарно. Ти маєш поважати ту жінку!". Дитина може запитати: "Мамо, а тебе тато більше не кохає?". На це є відповідь: "Тато кохає та поважає маму, як друга та як матір його дітей!". Навіть якщо в реальному житті стосунки між батьками після розлучення складні, для дитини потрібно створювати позитивне сприйняття ситуації.
  • "Ти завжди можеш зустрічатися з татом і телефонувати йому!".
  • "Твій тато гарна людина, просто інколи так трапляється в житті, люди розлучаються та живуть окремо! Коли ти подорослішаєш, все зрозумієш. А зараз просто довірся мені! Усе буде добре!".
  • "Уявляєш, у тебе буде два татусі! Це дуже добре, тебе любитимуть удвічі більше!".

Важливо Як має харчуватися дитина: 5 поширених міфів та їх спростування

Розмовляйте з дітьми, не залишайте їх наодинці зі своїми роздумами, пояснюйте все простими та зрозумілими для них фразами. Батькам тільки здається, що малюки нічого не розуміють, проте насправді це не так.