Чого не потрібно знати дітям: 8 речей, які батьки повинні тримати в секреті

13 грудня 2020, 06:39
Читать новость на русском

Батьки повинні бути з дітьми чесними та відкритими, але є важливі речі, які треба зберегти в таємниці.

Про які 8 речей не потрібно розповідати дітям, повідомляє "Мой ребенок".

Варто знати Чому необхідно грати з дитиною та як це правильно робити: важливі поради для батьків

• Кількість вживання шкідливої їжі

Пам'ятайте, що діти повторюють за дорослими практично все. Тому якщо ви не хочете, щоб ваша дитина зловживала солодощами, їла чипси та пила солодку газовану воду, покажіть приклад.

• Не любов до овочів у дитинстві

Багато батьків і самі в дитинстві не їли половину корисних продуктів. Але варто згрішити і розповісти історію про те, що в дитинстві ви просто обожнювали броколі, цибулю та інші овочі.


Корисна їжа / Фото Getty Images

• Виносити сварки

Немає таких відносин, в яких ніколи не буває конфліктів. Діти вбирають все, як губка, тому завдяки прикладу батьків, або навчаться конструктивно вирішувати конфлікти, або відразу звинувачуватимуть інших.

Якими б розлюченими або засмученими після сварки не були, ні в якому разі не можна зганяти негативні почуття на дитину або використовувати її як розраду. Діти не повинні заспокоювати батьків чи вибирати чиюсь сторону під час сімейних конфліктів.

• У батьків "вечірка", коли діти засинають

Кілька годин між тим, як поклали дитину і лягти спати, у дорослих найспокійніші. Можна полежати в теплій ванні, випити вина і побути з партнером. Проте, якщо промовились дитині, що у батьків є плани на вечір після його відбою, можна попрощатися зі спокоєм. Малеча буде намагатися не спати так довго, як може, щоб побути з татом і мамою.


Плани батьків на вечір / Фото Getty Images

• Народжувати – це боляче

Питання "Звідки беруться діти" завжди ставить батьків у "глухий кут". Але навіть, якщо зуміли вдало на нього відповісти, в підлітковому віці чекає нова порція серйозних питань. Зважаючи на це, не розповідайте доньці, що пологи – це дуже болісний процес. Це може викликати у неї великий страх, від якого потім буде важко позбутися.

• Фінансове становище сім’ї

У кожної родини можуть видатися важкі часи. Чоловік тимчасово втратив роботу, хтось із родичів захворів і потрібні великі гроші. Такі ситуації зазвичай заганяють людину в стрес, але варто зберегти у дітей відчуття колишнього життя. Звичайно, від багатьох надмірностей можна відмовитися, але зробити це буде легше, якщо діти будуть бачити, що батьки спокійні і знають, що роблять.

• Дорослі бояться тероризму

Ми живемо в час, коли небезпека може чекати нас де завгодно, навіть в маршрутному таксі або вагоні метро. Якщо це хвилює, поговоріть з чоловіком, подругою або колегами на роботі, але не розповідайте про свої страхи дитині. Вони психологічно не готові усвідомити, що таке тероризм. Якщо ж мова про це зайшла, не варто показувати хвилювання та паніку, варто говорити спокійно і зрозуміло.

Читайте також Стосунки варто негайно завершувати: 7 ознак

• Секрети інших дітей, які обговорювалися між батьками

Все те, що розповідають батьки про своїх дітей, – найбільша таємниця, яку краще не озвучувати. По-перше, якщо діти спілкуються і знають одне одного, це може спровокувати незручну ситуацію. По-друге, дасте дитині зайвий привід навчитися брехати і розповідати чужі секрети.

Фрази, які не можна говорити дитині

Ці фрази можуть дуже травмувати психіку дитини, зазначає mel.fm.

"У тебе нічого не виходить – дай зроблю я!"

Дитячі психологи стверджують, що ця фраза заздалегідь програмує на невдачу. Дитина відчуває себе дурною та незграбною, і в майбутньому буде боятися проявити ініціативу.

"Хлопчики/дівчатка так себе не поводять!"

Ця фраза прищеплює дитині певні стереотипи, тому в дорослому житті хлопчик, який уже виріс, буде сприймати власну емоційність як щось недостойне, а дівчинка – матиме комплекси, якщо обрала "нежіночу" професію.

"Не переймайся через дурниці!"

Згадайте себе в дитинстві та зрозумійте, що для малюка це не дурниця. Демонструючи зневагу до її проблем, ви ризикуєте втратити довіру. Згодом дитина перестане розповідати вам про те, що її турбує та про свої переживання.