Що батькам не потрібно робити замість дитини: 7 важливих речей
Трапляються випадки, коли батьки занадто піклуються й контролюють свою дитину. Що тільки шкодить, адже малюк не отримує потрібного досвіду.
Джерело: Мой ребенок
• Не шукайте друзів дитині
Враховуючи свій життєвий досвід, батьки вважають, що вони краще знають з ким дружити їх дитині. Забуваючи при цьому, що дитина – також людина. У неї також є свої погляди на життя та вподобання. Не нав'язуйте дитині друзів – залиште їй право вибору.
Цікаво Домашні обов'язки: що повинна вміти робити дитина у різному віці
• Не робіть замість неї уроки
Батьки можуть пояснити певний незрозумілий матеріал чи поміркувати разом на якусь тему. Проте робити уроки тільки, щоб дитина отримала гарну оцінку – погана ідея. Вона ніколи не захоче вчитися самостійно, якщо знатиме, що батьки завжди підстрахують.
Не робіть завдання замість дитини / Фото Parenting for Brain
• Не втручайтеся в конфлікти з іншими дітьми
Якщо дитина потрапила в складну ситуацію та свариться з іншою дитиною, не варто поспішати втручатися. Для батьків їх малюк завжди правий, але, як показує життя, – не завжди. Дайте дітям самостійно розібратися в ситуації, адже так зможуть сформуватися навички комунікації.
• Не відповідайте на питання, які поставили малюкові
Якщо вашій дитині ставлять питання, не поспішайте відповідати за неї. Психологи зазначили, що така поведінка батьків говорить про їх бажання постійно контролювати малюка.
• Не прибирайте за дитиною її простір
У кожної людини є обов'язки, повинні вони бути й у дитини. Особиста територія дитини – це її кімната, отже її обов'язок слідкувати там за порядком.
Прибирання в кімнаті / Фото North State Parent magazine
При цьому маму дратує безлад в будинку і часто їй простіше прибрати самій. Проте тоді не вдасться виховати в дитини звичку до чистоти й порядку.
• Не домовляйтеся про шкільні оцінки
Оцінки – це показник цілеспрямованості дитини та вміння домагатися поставлених цілей. Дайте їй можливість отримувати заслужені оцінки за свою працю і знання. Інакше вона ніколи не зрозуміє в чому цінність знань.
Важливо Як визначити тип інтелекту дитини: 8 поширених видів
• Не вибирайте хобі
Ваші нереалізовані дитячі мрії зовсім не обов'язково можуть бути цікавими для дитини. Дайте малюку можливість зробити вибір та самореалізуватися.