Вчені з Копенгагенського університету в Данії дослідили, що відбувається з людиною після розлучення. Для цього вони попросили 1856 людей відповісти на питання про розлучення, минуле сімейне життя, а також про їх фізичне та психічне здоров'я. Відповідну інформацію опублікували в журналі Frontiers in Psychology.

Цікаво Не можна будувати стосунки за будь-яких обставин: 5 неочікуваних ознак

У дослідженні взяли участь тільки жінки, які розлучилися протягом 5 днів після подачі заяви й не встигли роз'їхатися з партнером до розставання. Усі їх відповіді проаналізували та порівняли з отриманими результатами від самотніх добровольців та тих, хто перебуває у шлюбі.

Робота продемонструвала, що жінки почували себе гірше відразу після розставання з партнером. Це відбувалося через конфлікти, які виникали в парі перед розлученням і протягом судового процесу. До того ж респондентки зазнавали стрес, а також фізичне і психологічне напруження виснажувало їх організм.


Гірше самопочуття / Фото Wits Women Clinics

Вчені відзначили, що здоров'я жінок погіршувався незалежно від того, як минуло розлучення і як вони дбали про себе останнім часом.

Також вчені зазначили, що на фізичне здоров'я жінок краще впливає високий дохід і відсутність розлучень в минулому. До того ж вони відчувають себе спокійніше, якщо самі ініціювали розставання. А поява в житті нового партнера покращує і фізичний, і психічний стан.

Важливо Вбивають почуття та відштовхують: які 3 помилки не варто допускати у стосунках

Висновки після дослідження

Допомагати, особливо тим, хто пережив важке розставання і конфлікти, – потрібно. Зокрема, варто розробити заходи, які допоможуть колишнім партнерам уникнути стресу в процесі розлучення і допоможуть встати на ноги після нього.