У 2015 році психолог Джон Готман розкрив свої висновки в інтерв'ю, пише видання Yourtango.

Цікаво! Два питання допоможуть визначити, чи довго триватиме ваш шлюб: дослідження

Він запевнив подружні пари, що вони повинні хвилюватися, якщо роблять такі речі у шлюбі: мають негатив чи не можуть вирішити конфлікти.

Негатив у стосунках

Так, зосередженість лише на негативі може спричинити великі неприємності для подружніх пар.

"Раннє розлучення передбачається партнерами, які застрягли в негативному циклі і не в змозі відновити відносини. Цей негатив стає всеосяжним, швидко погіршується близькість та дружба – партнери стають противниками замість друзів", – наголосив Готман.


Негатив у подружній парі / Фото dyvensvit

Тож, як тільки ви почнете асоціювати свого чоловіка/дружину з більш негативними почуттями, ніж позитивними, варто почати турбуватися. Ваша друга половинка повинна бути вашим партнером, коханцем і другом, а негатив може безповоротно розірвати ці зв'язки.

Готман каже, що шлюб, який має негатив, ніколи не триватиме довго. Зазвичай, це закінчиться розлученням через кілька років після одруження.

Пасивність у стосунках

Якщо ви ніколи не вирішуєте свої конфлікти чесно і завжди погоджуєтеся з партнером, розлучення теж ймовірне.

Важливо! Як не розлучитись після карантину: практичні поради психолога

Ви можете подумати, що хороший спосіб вирішити сварку – це просто погодитися з партнером, але це насправді дуже шкідливо. Це буде тривати роками і зрештою призведе до розлучення.

Готман заявив: "Якщо пари "виходять" з конфлікту, не висловивши свою думку, а просто погодившись з партнером, то такі люди з часом зрозуміють, що їхнє життя дуже порожнє. Вони добрі до своїх других половинок, але не можуть відверто розмовляти та дискутувати. Ми називаємо такі пари ворожими".


Висловлюйте власну думку у стосунках / Фото Pinterest

Шлюб цих людей може тривати приблизно 16 років, але він все одно закінчиться розлученням, коли батьки мають дітей-підлітків.

Отже, основна порада Готмана для подружніх пар: не будьте пасивними. говоріть один з одним, поки ви не знайдете належного рішення, яке влаштує обох. До того ж, спілкування є надзвичайно важливим у всіх стосунках.