Наразі проєкт запустять у п'яти пілотних областях – Волинській, Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській та Харківській, йдеться у соцмережі Мінсоцполітики.

Цікаво Як взяти дитину з інтернату на вихідні, свята чи канікули: інструкція та поради

Сім’ям буде надаватися психологічна, соціальна і матеріальна підтримка, а також будуть проводитися навчання для фахівців про особливості соціальної роботи в умовах карантину.

Так, протягом наступних шести місяців експерти навчатимуть соцпрацівників оцінити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно зреагувати і надати необхідну підтримку. Після аналізу ситуації сімей створять "дорожню карту допомоги" для кожної родини у складних життєвих обставинах.

Наразі в Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатах та інших інституціях, а потім повернулись у свої родини на карантин.


За словами заступника міністра соціальної політики України Бориса Лєбєдцова, згідно з результатами проєету, перед новим навчальним роком будуть нові рекомендації щодо подальших дій місцевих органів виконавчої влади. Зокрема, вирішать, повертати чи ні дітей в установи інституційного догляду.

Відомо, що цей проєкт буде спільно реалізовуватися Міністерством соцполітики, ЮНІСЕФ та Українською мережею за права дитини. Він спрямований на розвиток і зміцнення потенціалу соцпрацівників, щоб вони могли оцінити ситуацію кожної дитини, яку повернули в сім'ю, і надати йому/їй необхідну підтримку.