Робити все ідеально молоді батьки не можуть, бо все приходить з досвідом. Однак, багатьох поширених помилок можна легко уникнути, якщо знати про них, пише видання Tochka.net.

Цікаво! Як батьківські почуття впливають на успіх дітей: результати дослідження

Помилки батьків у вихованні дітей

  • Дорослий графік

Всі батьки бажають лише кращого для своїх дітей, тому віддають їх на всілякі додаткові заняття, у секції чи до репетиторів. Що в цьому поганого, запитують дорослі, адже дитина плаває, танцює, вчиться малювати і грає на скрипці.

Але це не говорить про те, що малюку підходить такий насичений графік. Це може перерости у стрес чи послужити негативним фактором у подальшому розвитку. Особливо якщо сама дитина не проявляє особливого інтересу до всіх хобі, які їй штучно прищеплюють батьки.

  • Заборони

Так, ви не повинні дозволяти дитині безконтрольно дивитися мультфільми і гуляти допізна. Бо якщо ви вічно будете забороняти їй спілкуватися з будь-ким, проявляти індивідуальність тощо, то не зможете вибудувати з нею довірливі відносини. Навчіться натомість конструктивно і аргументовано пояснювати дитині, чому вона не повинна робити чогось.

Заборони батьків
Батьківські заборони можуть погано впливати на дитину / Фото Uainfo

  • Завищені очікування

Батьки можуть мати золоті медалі чи грамоти на поличці, але це не говорить про те, що дитина теж повинна стати вундеркіндом. Важливо не тільки виховати любов до знань, а й заохочувати і розвивати її, звертаючи увагу на те, що дійсно захоплює дитину.

  • Тиск чи примус

Коли дитина постійно знаходиться під тиском, її характер не може зміцнитися, тому вона виростає переляканою і "забитою в кут", не може висловити власної думки. Постарайся подбати про сприятливу атмосферу вдома і не тиснути на неї.

Читайте також! Що відомо про американський стиль виховання дітей та чому він стає все популярнішим

  • Гіперопіка

Батьки спокійні тільки в тих випадках, коли з їхніми дітьми все добре і це факт. Однак, зайве хвилювання і переживання за дитину може негативно позначитися на її самостійності. Тож, керуйтеся здоровим глуздом і частіше розмовляйте зі своїм чадом, щоб вибудувати відносини, в яких вона сама буде розповідати вас про те, що її турбує.