У статті "Полювання на коханців: нарциси зберігають трофеї зі своїх минулих відносин" Олександра Немійська розповіла, чому та навіщо люди зберігають символи та речі, пов'язані з минулими стосунками.

Цікаво Популярні міфи про стосунки: які твердження втратили свою актуальність

Хто такий нарцис?


Нарцисизм – риса характеру, яка полягає в абсолютній самозакоханості. Такі особистості вступають у стосунки тільки з успішними та привабливими партнерами, адже це живить їх самооцінку.

Після розриву нарциси можуть зберігати подарунки, які пов'язані з їх попередніми стосунками. Це не є почуття ностальгії, а скоріше "трофей", що символізує їх успіх у відносинах. Це ніяк не залежить від якості відносин, не варіюється щодо статі чи віку.

Існує 2 типи:

  • Пихаті нарциси – сміливо себе підносять, висловлюючись у впевненому, емоційно-ексгібіціоністському стилі.
  • Вразливі – більш імпульсивні, дотримуються тактики уникання, проявляють сором'язливість, а часто і мстивість.

Навіщо зберігають подарунки

Нарциси першого типу можуть зберігати трофейні сувеніри як доказ своєї самоефективності, свободи волі, привабливості.

Вразливі нарциси можуть використовувати подарунки, щоб побічно підвищити свою самооцінку коштом попередніх "заслуг". Таким чином, вразливі нарциси можуть публічно демонструвати свої "трофеї", щоб отримати визнання та захоплення.

Подарунки
Подарунки / Фото Pinterest

Нарциси обирають партнерів, які мають безліч видимих чеснот:

  • популярність;
  • зовнішня привабливість;
  • загальновизнаний успіх.

Коли ви побачите свого колишнього партнера з річчю, яку ви йому подарували, не обманюйте себе. Якщо він нарцис, то скорше за все, він хвалиться символами успіху, а не сумує за вами.

Ознаки того, що закохались у нарциса

Існує декілька основних сигналів, які вказують на ознаки нарцисичного розладу особистості, зазначає marieclaire.

  • Звичка звинувачувати у своїх проблемах інших

Нарциси з легкістю звинуватять вас у тому, що роблять самі. І переконати таку людину у зворотному – неможливо.

  • Патологічна брехня

Брехня — це частина їхньої особистості. Вони самі вірять у свою переконливу брехню, привертаючи до себе довірливих людей.

  • Манера сперечатися, як у п'ятирічної дитини

Під час сварки чи суперечки захисні механізми нарцисів варіюються від витончених маніпуляцій до безцеремонного порушення встановлених рамок поведінки. Тим самим вони нагадують ображену 5-річну дитину.

  • Надмірні претензії

"Усі мені винні" – але водночас вони нікому не винні. Нарциси завжди бажають здобути кращу частину, мають необґрунтовані вимоги та не звертають уваги на потреби інших.

  • Емоційна нестабільність

Нарцис прагне отримувати достатню кількість уваги, де та з ким би він не був. Він може створити проблемну ситуацію та демонстративно піти. Але це для того, щоб пізніше принизити всіх тих, хто перетягнув на себе увагу.