Дослідники з Грацського університету вивчили, як змінюються відносини людей після розриву стосунків. Для цього вони попросили 300 респондентів оцінити висловлювання на кшталт "я злюся, коли думаю про колишнього партнера" і "у колишнього партнера багато позитивних якостей".

Читайте також: Жінки чи чоловіки: хто швидше втомлюється від сексу у стосунках

Виявилося, що чоловіки тепліше відгукувались про колишніх, ніж жінки. Команда дослідників вирішила розширити експеримент: вони опитали ще 600 осіб, чиї минулі гетеросексуальні відносини тривали не менше чотирьох місяців. Учасники також відповідали на додаткові питання про те, яку підтримку вони отримували від партнера, як справлялися з розривом, і як взагалі ставляться до сексу і любові.


Жінкам частіше бракує емоційної підтримки

У цьому дослідженні з'ясувалися й інші відмінності між чоловіками й жінками. Чоловіки, зокрема, виявилися більш розкутими в питаннях сексу. Багато відзначили, що їм не обов'язково відчувати сильну прив'язаність, щоб вступити в інтимний зв'язок.

Крім того, чоловіки частіше отримували емоційну підтримку у відносинах, ніж жінки. Жінкам доводилося шукати її серед друзів і рідних, тому вони схильніші звинувачувати в розриві іншу людину.

Вчені вважають, що всі ці відмінності є сумішшю еволюційних і соціальних факторів. Чоловіки в силу своєї сексуальної відкритості частіше готові до сексу з колишніми, тому для них є сенс зберігати з ними хороші стосунки. Однак дослідники відзначають, що ці висновки вимагають додаткових підтверджень. Крім того, дослідження стосувалося тільки гетеросексуальних стосунків, тому для представників ЛГБТ результати можуть бути зовсім іншими.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.