З появою малюка ситуація для першої дитини змінюється безповоротно – вона стає старшою. Про це розповіло видання "Мой ребенок".

Цікаво "Залишимо тебе тут" і "хлопчики не плачуть": який негативний вплив мають популярні фрази батьків

Тоді батьки повинні докласти всіх зусиль, щоб допомогти старшій прийняти новий етап дорослішання. Проте цей процес не повинен відбуватися через муки, настанови і повчання. Тільки через позитивні емоції.

Старша дитина повинна зрозуміти, що ця ситуація не буде мати для неї ніяких поганих наслідків. Прояв її негативних емоцій – це помилка батьків. Вони не змогли надати своїй старшій дитині впевненість, що її, як і раніше, люблять.


2 дітей в сім'ї / Фото BabyCentre​

Мамі та татові необхідно створити впевненість у старшої дитини, що її не будуть любити менше, навіть якщо приділятимуть не так багато уваги. А це неминуче при появі немовляти в родині.

Не можна вимагати від мами, щоб вона розривалася між двома дітьми, віддаючи абсолютно однакову кількість свого часу і турботи обом. Це просто неможливо.

До теми Дружба батьків з дітьми: яку важливу межу не можна переходити

Старшій дитині необхідно все пояснювати. Комусь через візуальні образи, а комусь краще сприймати на слух. Як це правильніше зробити – вирішувати батькам.