Ентузіазм малечі щодо домашнього улюбленця минає дуже швидко. Дитина кілька місяців може радіти, проте потім, швидше за все, їй набридне з ним возитися. Поступово всі турботи щодо догляду за домашньою твариною перейдуть до мами чи тата. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Цікаво Конкуренція між дітьми: як батьки можуть подолати проблему

Батьки повинні тримати під контролем абсолютно всі аспекти цієї ідеї, включаючи вибір тварини та її породу. А також усвідомлювати, що саме вони будуть головними господарями вихованця.


Діти та домашні улюбленці / Фото LIVEKINDLY

Чим саме будете корисна домашня тварина для дитини

  • Ігри та спілкування. Діти забувають про самотність та нудьгу, граючи з домашніми тваринами.
  • Розвиток. Догляд за вихованцем вчить працьовитості та зібраності. Діти розвиваються в емоційному плані, відчуваючи свою вагомість та ступінь відповідальності за живою істотою.
  • Натхнення. Тварини – невичерпне джерело натхнення. Діти їх малюють, фотографують, описують у віршах і навіть ліплять з пластиліну.
  • Морально-етичні норми. Саме тварини вчать співчуття, співпереживання та безумовної любові.
  • Щеплення проти егоїзму. Дитина вчиться ділити увагу і любов батьків з іншими членами сім'ї, нехай навіть пухнастими.
  • Здоров'я. У сім'ях, де живуть собаки, діти на 31% менше хворіють на інфекцію верхніх дихальних шляхів.
  • Щоденні прогулянки з чотирилапими зміцнюють імунітет, загартовують організм.


Щоденні прогулянки / Фото Pets4Homes

Що важливо пам'ятати

Поява домашньої тварини у квартирі – не тимчасова гра для дорослих або дітей, а розширення складу сім'ї. До цього потрібно підготувати дитину.

Перші дні після приїзду до нового дому – адаптаційні. До нового звикає, як сама тваринка, так і господарі.

Розкажіть дитині, що можна робити, а чого не можна. Наприклад, не можна тягати за вуха і хвіст, бити, штовхати ногою, кричати на вухо, насильно щось робити, чіпляти до хвоста іграшки – ніяких знущань.


Любов до тварини / Фото Tutor Doctor

Батьки мають намагатися обрати тварину з характером, яка максимально буде схожа до характеру дитини. Це зробити непросто, але реально. Наприклад, флегматик буде захоплено спостерігати за черепахою, а сангвініку – швидко набридне.

Поясніть, що в перші дні собака або кіт будуть поводити себе нетипово. Нехай це не шокує вашої дитини.

Попередьте, що тварина підпорядковується своїм біоритмам і може іноді дивно себе поводити. Наприклад, коти посеред ночі бігають квартирою та голосно нявкають, собака може вити, а морська свинка – почати копошиться в клітці. Це не повинно лякати або дратувати дитини, такі умови співіснування з домашнім улюбленцем.


Як себе поводити з твариною / Фото Pinterest

Якщо тваринка захворіє, дорослим потрібно буде приділяти достатньо уваги її лікуванню і догляду. Дитині не варто ревнувати або вередувати через це.

Важливо Бігати, шуміти та бавитися з водою: які 10 речей не можна забороняти дитині

Важливо перед тим, як брати вихованця, здати алергопроби. Не тільки дитині, а всім членам сім'ї. Алергія може проявлятися не одразу, а, наприклад, через 2 – 3 місяці.