Дитячий психолог Ольга Колесник повідомила, що вона проти того, аби робити зі смартфона "заборонений плід". Про це повідомило українське видання Elle.
Цікаво 10 ігор для розвитку пам'яті у дітей
Це не стосується ігор, де присутні насильство та жорстокість, що може бути небезпечним для психіки малюків. Адже дитина не може відрізнити віртуальний світ від реального, тому є ймовірність, що почне копіювати таку поведінку в житті.
Також психолог не рекомендувала використовувати смартфони як заохочення. Наприклад: "Ось з'їси кашу – отримаєш iPad". Або забороняти їх як покарання.
Взагалі головне в контакті дитини з комп'ютером – міра. Для дітей до 7 років – не більше 20 хвилин двічі на день, а потім їх потрібно хитро чимось відвернути.
Фрази "У тебе є пів години" або "Через 20 хвилин вимикаємо комп'ютер" будуть зрозумілі тільки дітям старшого віку. Малюкам краще запропонувати альтернативне заняття. Наприклад, прогулянку на дитячому майданчику,
– розповіла психолог Ольга Колесник.
Альтернативні заняття
Краща заміна комп'ютера – мама, тато, бабуся, няня та інші люди з близького оточення, які здатні проявити щодо дитини емпатію і з якими цікаво.
Якщо комп'ютерні ігри правильні, то можуть сприяти інтелектуальному розвитку. Наприклад, удосконалювати когнітивні навички. Проте емоційно ми розвиваємося тільки в процесі живого спілкування, адже ще не з'явився робот, який дарує любов.
Більшість вчених вважають, що смартфони, якщо спілкуватися з ними розумно, швидше корисні, ніж шкідливі. Інтерактивні ігри та навчальні програми допомагають розвинути швидке, дробове, креативне мислення – без якого в сучасному світі нікуди.
Приклад дитячої залежності
Залежність від смартфонів – це хвороба кожної другої людини у світі. Проте особливо страшно стає, коли справа стосується дітей. В лондонській клініці Capio Nightingale Hospital вже 6 років працює реабілітаційний центр для підлітків, які страждають залежністю від смартфонів, з'явилася маленька пацієнтка.
У лікарняній палаті опинилася 4-річна дівчинка, яка відмовляється розлучатися з планшетом. Виявилося, що рік тому батьки подарували його доньці, аби "нейтралізувати" надто активну дитину.
Читайте також Як навчити дитину не боятись робити помилки: поради батькам
Курс реабілітації займе 28 днів та коштуватиме родині 25 тисяч доларів. За словами лікаря Річарда Грехама, ситуація не така вже й рідкісна. Число маленьких пацієнтів, які страждають від смартфонів росте з кожним днем.