Опитування проводили через місяць після народження дитини, а потім повторювали через різні інтервали до того, як дитині виповнився рік. Про це повідомили дослідники з каліфорнійського університету виданню Romper.

Цікаво Шкідливі речі, які не можна забороняти дітям: 10 порад для батьків

"Ми виявили, що татусі, які доглядають за дитиною відразу ж після пологів, менш схильні до депресії протягом наступного року. Це важливо, бо передбачає, що якщо тати починають піклуватися про немовлят якомога раніше і частіше, то їхнє психологічне здоров’я і здоров’я цілої сім’ї стає кращим", – повідомили дослідники.

На що звертали увагу дослідники:

  • Час, який татусі проводили зі своєю дитиною.
  • Їхня впевненість і віра в себе як в одного з повноцінних батьків.
  • Здатність батька матеріально забезпечувати свою сім'ю.


Татусі з дітьми / Фото Kurier​

Виявилося, що всі ці фактори міцно пов’язані зі схильністю молодих татусів до депресії. Батьки, які проводили зі своїми новонародженими дітьми 4 дні або більше, набагато менше страждали від симптомів депресії.

Також кращі показники психологічного здоров’я продемонстрували більш впевнені в собі татусі і ті, хто міг стабільно забезпечувати сім’ю матеріально.

До теми Як правильно грати з дитиною: поради для батьків

За результатами дослідження психологи рекомендували приділити більше уваги створенню та вдосконаленню системи декретної відпустки та підтримки молодих батьків так, щоб татусі мали можливість проводити більше часу зі своїми дітьми із самого народження.