Яка роль мами в житті доньки? В найбільш важливий і цінний досвід перших трьох років життя донька перебуває в тісному емоційно-психологічному контакті з мамою, пише видання Сегодня.

Цікаво! 15 емоційних світлин батьків, які вперше побачили свою дитину

Саме в цей період формується чуттєвість, емоційність і базова довіра до світу, а це допомагає поступово дорослішати та ставати самостійною.

Крім того, завдяки мамі формуються і відносини дівчинки самої до себе. Всі ті почуття, які у людини виникають до себе, коли вона дивиться в дзеркало або думає про себе, коли виступає перед іншими людьми, виникають на основі трактування посилів мами.

Чому важливо підтримувати з мамою добрі стосунки

По-перше, мама для дівчинки дає відчуття довіри і надійності, що дозволяє відчувати себе спокійно і врівноважено. До слова, це також важливо для вибудовування подальших відносин з чоловіками.

По-друге, саме мама вчить дитину любити і відчувати. Це формує в дівчинці здатність будувати сім'ю, приймати, народжувати і виховувати.

Мама і донька
Хороші стосунки з мамою важливі для кожної дитини / Фото Uamodna

А британський психоаналітик Джон Боулбі в результаті досліджень виявив, що надійний емоційний зв’язок з матір’ю допомагає дитині:

  • долати страх і занепокоєння;
  • справлятися зі стресом;
  • розуміти те, що вона сприймає;
  • логічно мислити;
  • покладатися на себе;
  • досягти максимального інтелектуального потенціалу;
  • розвивати гармонійні стосунки в подальшому житті.

Тому психологи радять підтримувати з мамою хороші і довірчі відносини, прощати і не злитися на неї, адже це безпосередньо впливає на якість життя.

Цікаво також, що дуже схвалюється суспільством форма взаємовідносин мами й доньки як "найкращі подруги". Адже тоді між ними присутнє повне взаєморозуміння та підтримка.