Цікаве дослідження

Психолог Джон Готман зі своїм колегою Робертом Левенсоном вирішили з'ясувати, чому в одних здорові стосунки, а в інших – ні, передає The Atlantic.

Цікаво! Чому люди розлучаються: вчені назвали найпоширеніші причини

Вони попросили пари розповісти про їхні відносини: про те, як вони зустрілися, про конфлікти та позитивні моменти. Натомість дослідники вимірювали швидкість кровотоку та частоту серцевих скорочень. І через шість років вчені перевірили, чи ці пари досі разом.

Результати експерименту: пари або були щасливі і після шести років разом, або розлучилися чи були нещасними у шлюбі. Тому дослідники, проаналізувавши дані, виділили чіткі відмінності між парами у першій та другій групах.

Так, другі виглядали спокійними під час інтерв'ю, проте їхнє серцебиття було швидким, а потові залози – активними. Готман виявив, що чим пари були фізіологічно активнішими в лабораторії, тим швидше їхні стосунки погіршувалися.

Чому в деяких парах нещасливий шлюб?

Виявилося, що пари у другій групі будували свої стосунки за принципом "бийся або тікай". Це фізіологічна реакція, що виникає у відповідь на небезпечну подію, фізичну травму або загрозу для життя.

Тобто навіть коли вони говорили про приємні або звичні аспекти своїх стосунків, вони були готові атакувати і піддаватися нападу. Через це їхній пульс пришвидшувався, вони ставали більш агресивними один до одного.

Як подружжя продовжує бути щасливим через роки?

У першої групи навпаки – було низьке фізіологічне збудження. Пари були спокійними та відчували зв’язок один з одним. Це проявлялося у теплоті та ніжній атмосфері, навіть коли вони сперечалися. Ці пари створювали комфортне середовище один для одного.

Як створити таке середовище в сімейному житті?

Вчені з’ясували, що впродовж дня партнери взаємодіяли між собою, вони обговорювали всі теми, які їх цікавили, визнавали і поважали захоплення один одного. Пари, які все ще були разом після шести років, комунікували 87% свого часу. У дев'яти випадках з десяти вони задовольняли емоційні потреби свого партнера.

Тож, якщо ви хочете мати стабільні, здорові стосунки, часто проявляйте доброту. Бо ті пари, які виявляють неабиякий інтерес до радощів свого партнера, з більшою ймовірністю будуть разом.