Чому традиційні казки застаріли: яку літературу варто обирати для дітей
Джерело:
Новое времяВикористовуючи казки, можна дізнатися про проблеми дитини, чого боїться, які в неї є непродуктивні моделі поведінки. Казкотерапевт Катерина Єгорушкіна та дитяча письменниця Валентина Вздульська розповіли про роль казок в житті дитини.
Для дитини казку можна створити індивідуально. Тоді малюк ідентифікує себе з певним персонажем та проходить разом із ним випробування. Долаючи їх, набуває нових якостей.
До теми Навіщо читати дитині на ніч: 5 корисних наслідків
Що таке терапевтична казка
Завдання терапевтичних книжок — дати ресурс батькам, щоб вони мали якісь ідеї, їх осмислювали та могли вже своїми словами потім переповісти дітям. Наприклад, казка може допомогти впоратися з ревнощами, якщо в сім'ї з’являється ще одна дитина й старша ревнує, хвилюється, чи батьки його люблять? В такому випадку книжка може дати пораду і дітям, і дорослим.
Казки для дітей / Фото Gulf News
Чи підходять для сучасних дітей класичні казки
З цими казками є багато проблем. Звісно, якщо обирати між не читати взагалі та читати такі казки, краще все ж таки щось читати, оскільки це розвиває дитину і поповнює словниковий запас, розвиває уяву. Проте якщо є краща альтернатива, то краще обирати більш сучасні казки.
Чому традиційні казки зараз застаріли
Традиційні чарівні казки зараз відходять на другий план. Це пов’язано з тим, що часом вони транслюють певні меседжі, які уже є не актуальними. Наприклад, вони можуть транслювати гендерні або вікові стереотипи.
Чим відрізняються сучасні казки від класичних
Зазвичай це історії, що зображують активну людину, якій трапляється якась проблема, перешкода. Проте вона не опускає рук, а докладає певних зусиль та долає їх. Тобто в центрі казки активна людина.
А іншим меседжем може бути пошук себе, пошук самоідентифікації, досягнення якоїсь внутрішньої гармонії.
Цікаво Онучка попросила підтримати книгу, яку видав її 95-річний дідусь: як збірка стала бестселером
Як обирати книжки
Батькам найкраще прочитати цю книжку самому. Якщо в них немає для цього часу, то краще читати огляди від сайтів, які спеціалізуються саме на дитячій літературі. Там завжди підказують, чи варто брати книжку, чи ні.