Як наголошують науковці, крик дитини переважно торкає батьків, а не бездітних дорослих, а також більше жінок, ніж чоловіків, пише Popular Science.

Важливо! Дитячі істерики: як з ними впоратися та що не можна говорити дитині

Проте загалом дитячий крик налаштований так, щоб зачепити кожного дорослого. Чому дитина плаче? Вчені виділили кілька стадій крику і плачу, які про щось сигналізують батьків:

  • Так дитина привертає увагу

За словами вчених, деякі звуки діти застосовують, щоб привернути увагу батьків. Цікаво також те, що з часом дорослі звикають до такого звуку і можуть менше реагувати на сльози дитини. Проте експерти вважають, що ігнорування батьків може викликати в малечі ще більшу істерику.

  • Бо дитина трохи засмучена

Батьки часто сприймають скиглення дитини тільки як один звук, але він насправді складається з безлічі тонів. І коли ці звуки звучать чітко один за одним, то це означає, що дитина чогось потребує.

Дитина плаче
Дитина може плакати, бо чогось потребує / Фото fonstola

Адже маленька дитина не може пояснити свої потреби. Тому вона почувається безпорадною і, щоб висловити своє розчарування, часом починає плакати.

Як упоратися з дитячими істериками? Головне – зберігати спокій. Тільки так можна вирішити вказану проблему.

  • Малеча плаче через тривогу чи напруження

За словами вчених, коли дитина стає роздратованою, її мозковий центр страху стимулює групу нейронів, які посилають сигнали до серця і голосових зв’язок через блукаючий нерв. Натомість це підсилює плач немовляти, а також скорочує перерву між схлипуваннями.

Читайте також! Як показати дитині, що ви її любите: поради

Також цей блукаючий нерв через напруження може підвищувати частоту серцевих скорочень у дитини та прискорити її дихання. Мозок дорослих може робити довгі зупинки між криками – так зване мовчання. Але це не означає, що все так погано.

Чому батьки не в силі ігнорувати плач малечі

Коли "наполегливий" крик малечі потрапляє у вухо дорослої людини, він активує тривогу, спрямовуючи увагу батьків на дитину. Потім гормон допамін потрапляє в середній мозок, що спонукає дорослих наблизитися до малюка.

І вже після проходження сигналів через частини мозку, які відповідають за емпатію та емоції, у батьків з’являється прагнення заспокоїти дитину та зупинити її крики.