Дослідження провела компанія ComfortKeepers, вони опитали понад 2 тисячі людей, більшість з яких – старше 65 років, передає Studyfinds.

Цікаво На карантині батьки переживають дуже сильний стрес: дослідження

Так, половина опитаних людей похилого віку кажуть, що вони втратили обійми від близьких та друзів під час пандемії. Тому 57% не можуть дочекатися, коли зможуть це зробити.

Опитування показує, що 51% людей похилого віку сумують за свободою (можливістю вільно гуляти на вулиці), 48% – за сім'єю та 40% – за своїми старими справами.

"Новий, ізольований світ, до якого ми всі були змушені пристосуватися, виявився складним завданням. Особливо для старшого покоління, яке часто покладається на фізичний контакт з друзями та близькими, які допомагали їм у щоденній рутині", – каже дослідник Карл Макманус.


Бабусі і дідусі сумують за внуками / Фото ВВС

До того ж, 91% усіх учасників опитування вважає, що залишатися на зв’язку з родиною та друзями є ключовим фактором для проходження цих довгих місяців ізоляції.

Тому 72% респондентів зізналися, що технології не дозволяють їм з’їхати з глузду на самоізоляції. Адже вони використовують свої комп’ютери чи телефони для відеочатів. І хоча люди регулярно спілкуються з друзями та родиною по телефону, 17% все ще листуються звичайною поштою.

Подивіться Як найрідніші люди зустрічаються під час карантину: 20 найзворушливіших фото

Опитування також показало, чого люди найбільше чекають після скасування обмежень. Так, більше людей чекають, коли зможуть відвідувати улюблені ресторани (78%) та друзів (76%).