Дослідження, проведене вченими Йоркського університету, стосувалося питання, чому діти із заможніших та добре освічених сімейних груп краще навчаються в школі, пише MedicalXpress.

Цікаво! 5 ознак, що ваша дитина буде розумніша за однолітків

Вчені дослідили дані майже 700 британських дітей. Здібності дітей до дошкільного закладу перевірялись у чотирьохрічному віці, і потім їхні результати навчання відслідковувались протягом усієї школи до набуття 16 років.

Авторка дослідження, професорка Софі фон Штумм, сказала: "Наші висновки показують, що навчання дітей вдома, коли їм ще не виповнилося п'яти років, дійсно важливо для їхніх шансів на подальший успіх у навчанні".


Дитина читає книгу / Фото Unsplash

Тому важливо, щоб діти перед початком школи ознайомлювалися з мовними моделями та навчалися, наприклад, якщо б батьки читали їм розповіді перед сном та залучали дитину до розмов. Тоді малеча була б більш успішною школі.

Що можуть робити батьки, щоб діти краще навчалися

  • Організуйте домашню бібліотеку і читайте разом

Вмотивовані до навчання діти досягають більших успіхів у читанні, ніж однолітки із заможніших сімей, які не люблять читати. Любов до читання можна сформувати позитивним прикладом – читайте дітям змалку, нехай навколо буде достатньо книжок.

  • Допомагайте з домашніми завданнями

Будьте поруч, щоб пояснити завдання, відповісти на запитання і переглянути виконану роботу. Але не підказуйте правильні відповіді і не робіть завдання замість дитини. Навчання на помилках – частина розвитку, яку не варто забирати в дитини.

Цікаво знати! Як правильно робити зауваження дитині: відповідь психологині

  • Хваліть

Але тільки за те, що дитина може змінити, а не за її загальні здібності. Адже в такому випадку дитина буде боятися помилки і розчарувати когось. Так само треба бути обережними з похвалою за надто легкі досягнення чи за те, що дитина любить робити.

  • Беріть участь у шкільному житті

Деякі учні раді бачити батьків у школі чи на шкільних святах. Але спостерігайте за дитиною, щоб зрозуміти, яка саме залученість прийнятна для вас обох. Якщо дитині некомфортна ваша присутність у школі чи на позакласних заходах – обговоріть більш непомітну роль.