"Не заважай, я зайнятий"
Маленькі діти вимагають більше уваги й догляду, ніж доросла дитина. Проте не можна показувати старшій, що через молодшого вона стала для батьків тягарем. В такому випадку вона може почати в усьому звинувачувати себе й не розумітиме, що мама втомилася.
Цікаво Як батьки самі формують ревнощі між дітьми: головна помилка у вихованні
"Ти відповідальний за молодшого, тому що старший"
Перестаньте перекладати відповідальність на старшу дитину. Поява в родині молодшої не означає, що на старшого потрібно перекласти "дорослі" обов'язки та турботи. Такими діями батьки позбавляють дитину дитинства.
Двоє дітей в сім'ї / Фото Motherly
"Перестань займатися дурницями, краще посидь з братом (сестрою). Будь прикладом"
Намагаючись догодити батькам, старші діти часто намагаються довести, що вони хороші. Особливо, коли починається боротьба за увагу батьків, які зайняті вихованням молодших дітей. Як результат, у таких дітей часто занижена самооцінка й образа на молодших за те, що їх люблять більше.
"Я взагалі не хотіла народжувати ще одну дитину"
Цю фразу не можна говорити жодній дитині, ні в якому віці. Батьки глибоко ранять всіх своїх дітей, даючи зрозуміти, що діти можуть бути зайвими або заважають повноцінному життю.
Читайте також Чому маленьку дитину не потрібно вчити ділитися: незвичний виховний метод
"Ти ж хотів братика (сестричку)"
Це цілком і повністю проблеми батьків, адже діти не завжди розуміють, про що просять. Дитина розглядає появу на світ братика або сестрички виключно, як гру.