Тому видання Wworld зібрало кілька корисних порад, які допоможуть батькам виховати щасливу дитину, яка має здорову самооцінку і тверезо ставиться до життя.

Цікаво! Чому діти починають брехати батькам: поради психолога, як з цим боротися

Як виховати дитину сильною особистістю

  • Навчіть дитину справлятися з неприємними емоціями

Діти повинні вміти контролювати власні емоції, адже це допоможе легше справлятися зі складними ситуаціями та приймати правильні рішення. Тому завдання всіх батьків – навчити свою малечу справлятися з неприємними емоціями: страхом, занепокоєнням, гнівом і смутком. При цьому потрібно дисциплінувати поведінку дитини, а не її переживання.

Також варто пояснити дитині, що її настрій не повинен залежати від зовнішніх факторів. Тому знайдіть способи, які допомагають малечі заспокоїтися. Наприклад, деяких дітей заспокоює малювання, інших – спілкування з однолітками. До кожного потрібен індивідуальний підхід.


Вчіть дитину керувати емоціями / Фото Pexels

  • Прищеплюйте дитині почуття відповідальності та самостійності

Проблеми завжди є в кожної людини, тому потрібно якомога раніше навчити дитину справлятися з ними, щоб в майбутньому стати успішнішою і щасливішою. Зокрема, прищеплюйте малечі базові навички з раннього віку.

Завдання батьків – дати дитині чітку інструкцію для вирішення проблем. Але ні в якому разі не потрібно вирішувати проблеми за дітей. Замість цього допоможіть самостійно сформулювати проблему і запропонувати способи для її вирішення, щоб дитина вибрала кращий з них і випробувала його.

  • Навчіть дитину допомагати іншим

Дуже важливо прививати дітям доброту і співчуття до інших людей, і обов’язково показуйте це на власному прикладі. Якщо дитина побачить, що ви жертвуєте гроші чи час на допомогу нужденним, вона буде робити те ж саме. А так, малеча навчиться співпереживати і співчувати іншим.

До теми! Не стане лідером: як батьки програмують дитину на провал

  • Дозволяйте дитині робити помилки

Всі люблячі батьки вважають своїм обов’язком захистити дитину від невдач і помилок. Але так вони власноруч блокують шлях малечі до успіху. Кожного разу, зав’язуючи шнурівки дитині або вирішуючи замість неї завдання, дорослі позбавляють її цінного уроку.

Тому давайте своїм дітям більше свободи і дозволяйте робити помилки. Чим раніше ви дозволите дитині отримати вигоду з наслідків невдач, тим швидше зможете насолодитися її успіхами.

  • Не робіть дитину центром всесвіту

Деякі батьки будують своє життя так, що все повинно обертатися навколо їхньої дитини, і так ризикують виростити великого егоїста, переконаного в тому, що кожен повинен йому догоджати.


Не наділяйте дітей владою / Фото з сайту Bebinka

Замість цього потрібно навчити дитину зосереджуватися на тому, що вона може запропонувати світу, а не на тому, яку користь вона може з цього отримати.

  • Зміцнюйте в дитині відчуття власної цінності і розвивайте впевненість в собі

Самооцінка формується не тільки за рахунок власних думок і очікувань, важливу роль відіграють також очікування і сприйняття нас батьками, вчителями, однолітками. Щоб розвинути в дитині здорову самооцінку, варто просто любити її. Якомога частіше показуйте їй, наскільки вона дорога вам без жодного приводу.

Також не забувайте заохочувати дитину, і не тільки за результати, а й за спроби і зусилля. Допомагайте їй вчитися новому і досягати цілей. І хваліть за старання і рішучість.

Ні в якому разі не критикуйте і не висміюйте дитину в присутності інших людей. Це може залишити серйозний слід на психіці, і дитина не зможе в майбутньому дати відсіч людям, які будуть ображати її. І не порівнюйте дитину з іншими дітьми, адже всі люди мають свої сильні і слабкі сторони.