Так, близькість може включати фізичний дотик, але це далеко не єдине, що воно дійсно означає. Щасливі пари мають кілька типів близькості. Йдеться про те, щоб бути разом та створювати зв'язки, які є невід'ємною частиною будь-яких відносин, пише видання Yourtango.

Цікаво Як зрозуміти, що ви ідеальна пара: головні ознаки щасливих стосунків

Навіть на базовому рівні близькість визначається як "близькі, знайомі і ніжні або люблячі особисті стосунки з іншою людиною".

За словами експертів, часто, коли партнери починають віддалятися один від одного, головною проблемою цього є відсутність близькості, яка і сприяє зростанню і розвитку відносин. Коли у ваших стосунках відсутні постійні зв'язки, вони стають уразливими для токсичності.

Отож, існує кілька різних типів близькості, і кожен з них грає вирішальну роль для пари та впливає на їхнє особисте життя.

П'ять найважливіших типів близькості у стосунках

Емоційна близькість

Це найвищий і найбільш актуальний тип близькості, який необхідний в романтичних стосунках. Емоційна близькість – це з'єднання розуму і почуттів з другою половинкою. Закохані люди, зазвичай, діляться один з одним власним досвідом. Цей тип близькості допомагає вам зрозуміти свого партнера та побачити його з недоліками.

Близькість у стосунках
Емоційна близькість у стосунках / Фото narcity

Фізична близькість

У стосунках ви переходите до фази фізичної близькості, як тільки розумієте справжні почуття і ставлення вашого партнера. Цей рівень інтимності включає, зокрема, секс та інші форми фізичного контакту – обійми, поцілунки, тримання за руки тощо.

Інтелектуальна близькість

Це життєво важливий тип близькості, що має вирішальне значення в житті кожної пари, дружніх стосунках або партнерстві. Він спрямований на те, щоб поділитися своїми думками і переживаннями. Зокрема, це може бути обмін інтелектуальними думками та ідеями з вашим партнером за допомогою дискусій.

Це така собі "нитка", яка зв'язує вас разом і зміцнює, коли ви займаєтеся обговорюєте щось один з одним. Це може також включати мозковий штурм з вашим партнером для вирішення відповідних питань і проблем.

Читайте також Експерти назвали 7 секретів довготривалих стосунків

Духовна близькість

Деякі експерти вважають це найважливішим типом близькості. Духовна близькість може розглядатися як центр, з якого проектуються всі інші типи близькості. Це відбувається через те, що люди разом, вірять один в одного та надихають.

В цій фазі партнери відчувають, як їм добре разом, вони можуть спілкуватися на будь-які теми та відчувати себе щасливо, просто будучи поруч з близькою людиною.

Рекреаційна близькість

Багато пар прагнуть досягти тієї точки, коли вони відчувають комфорт і радість у спільному відпочинку. Це може бути якийсь вид спорту, похід в кіно, прогулянка в парку тощо.

Коли ви приділяєте час участі в розважальних заходах та поділяєте спільні інтереси, ви цінуєте свій час разом більше, ніж будь-коли раніше.