Днями Андре Тан розповів, що його 4-річна Софія вже сама вміє читати. Дівчинці забороняють довго дивитись мультфільми чи телевізор, натомість дають книги на будь-який настрій. Дизайнер не приховував: його нащадок має власну дитячу бібліотеку, яка щомісяця поповнюється щонайменше 20 виданнями.

Цікаво Заборона мультиків та бібліотека книг: Андре Тан зізнався, як виховує свою єдину доньку

Таким чином маленька Софійка більше розвиває свою уяву та інколи навіть засмучується, якщо її бачення не сходиться з екранізацією книги. Та які книжки найбільше сподобались дівчинці, розповіла в інстаграмі її мама Аліна Харечко.

Іноді дочка вважає мене "жахливою мамою", бо я не даю дивитися мультфільми часто. Але краще бути жахливою мамою розумної дочки. Ми багато читаємо, а я хочу поділитися з вами улюбленими хітами-книгами від 2,5 до 7 років, – зазначила вона.

5 книг, які точно сподобаються дітям

 1. Астрід Ліндгрен "Книжка про Лотту з Бешкетної вулиці"

Це просто класика про смішну і дуже сміливу дівчинку Лотту, яка завжди потрапляє у якісь неприємності. Лотта зростає у родині Німанів та ще не ходить до школи. Однак це не заважає їй бешкетувати і робити те, що і в думку не спаде старшим діткам. Та всі витівки Лотти допомагають їй впоратись із самотністю, тому й виходить все весело і цікаво.

Книжки, які сподобаються дітям до 7 років / Фото Пригоди дівчинки Лоли

 1. Еллі Сноудон "Великий конкурс заячою випічкою"

Це історія про кулінарний конкурс, в якому взяли участь 6 зайців-кондитерів, вовк, який погано замаскувався, та пустун. А попереду у героїв боротьба за Кубок золотого яйця і великий шоколадний торт.

Я втомилася її читати, бо знаю напам'ять історію про вовка, який виграв у конкурсі, – розповіла Аліна Харечко.


5 книг, які неодмінно сподобаються дітям / Фото Ozon

 1. Катя Ріхерт "Дуже важлива справа"

Ця книга бездоганно розвиватиме у дітей підприємницькі ідеї. У "Дуже важливій справі" борсук та їжак створили власний бізнес і стали бізнесменами. Та, як і всі, вони робили багато помилок та мусили опанувати ази реклами.

Цікаво Творче мислення: як розвинути креативність у дитини – підбірка порад та ігор

 1. Лора Овен "Відьмочка Вінні"

"У нас їх 3 частини і знаємо напам'ять кожну. Дуже захоплюючі смішні історії про супервідьмочку, яка говорить "Абракадабра" і яблуко перетворюється в яблучний пиріг", – зазначила Аліна Харечко.


Пригоди відьмочки сподобаються дітям / Фото Winnie the Witch

 1. Свен Нордквіст "Пригоди Петсона і Фіндуса"

"7 книг про кошеня і його господаря Петсона. Майже дитячий детектив і яскраві картинки. Дуже добрі книги з правильними цінностями", – наголосила Аліна Харечко.


Хороші книги, які допоможуть дітям полюбити літературу / Фото "Газета "День"

Як стимулювати дитину до читання книг

 • Читайте дитині навіть тоді, коли вона вже сама навчиться це робити. Діти наслідують дорослих, тому покажіть приклад. І мова йде не тільки про дитячу літературу.
 • Обговорюйте книги, що дитині сподобалось чи ні, які фрагменти вона б хотіла змінити, або ж як уявляє цього героя.
 • Відвідуйте бібліотеки, враховуючи поради ВООЗ в час пандемії.
 • Винагороджуйте дитину за прочитане. Наприклад, купіть книгу, яка їй сподобалась в крамниці, або закладки чи блокнот з улюбленими літературними героями.
 • Підбирайте цікаві книги. Для цього скористатись порадами друзів чи консультантів у магазині.
 • Не вимагайте результату та не примушуйте. Це тільки відбиває бажання пізнавати нові книги.