Прості, але ефективні ритуали, які зблизять вас з дитиною, можна виконати за 10 хвилин або менше, передає видання Psychology Today.

До теми! Як зрозуміти, що ви класні батьки: пояснення психолога

Як показує дослідження, позитивне виховання пов'язане з адаптацією до школи, здоровим інтелектуальним та соціальним вихованням та меншою кількістю проблем із поведінкою у підлітковому віці.

Ключовим аспектом позитивного батьківства є "зв’язок" з дітьми, що досягається простими способами. Таке зближення можна підтримувати за допомогою дотиків, сміху, уваги, позитиву, обміну часом або досвідом тощо.

Ще одне дослідження з’ясувало, що якщо маленька дитина почуватиметься захищеною у сім’ї, то вона отримає стабільніші емоції та поведінку в подальшому житті. До того ж, якщо ви будете поруч із дитиною, ви теж почуватиметеся щасливими.

Кілька простих щоденних ритуалів, які допоможуть батькам зблизитися з маленькою дитиною

  • Сідайте на підлогу та грайте з дітьми у те, у що вони хочуть грати (будь то ляльковий будинок, Lego, риболовля, настільний теніс тощо) протягом 10 хвилин щодня. Слідкуйте за їхніми перевагами та навичками.
  • Почніть день позитивним. Обійміть дитину і скажіть "Я так тебе люблю", коли він / вона щоранку йде до кухні чи одягається.
  • Виділіть дітям 10 хвилин перед сном, щоб розповісти про злети та падіння протягом дня (допоможіть їм запам'ятати те, чим вони хочуть поділитися).
  • Будьте "божевільними" зі своєю дитиною (веселіться, грайте у хованки, співайте пісні, танцюйте, жартуйте, читайте вголос книгу тощо) хоча б раз на день.
  • Виходьте з дитиною на вулицю хоча б раз на день та гуляйте протягом 10 хвилин.
  • Сідайте на кожен прийом їжі та обідайте (снідайте, вечеряйте і т.д) поруч зі своєю дитиною. Вступайте в дружню розмову.
  • Читайте дітям книги протягом кожного дня. Нехай вони сидять на колінах або обіймають вас.
  • Давайте дитині роль, роботу чи домашню справу кожного дня (чи закинути брудні речі у кошик для білизни, чи розвантажити посудомийну машину, розкладання тарілок, витирання дзеркал тощо).

Також психологи радять застосувати правило "трьох хвилин". Воно полягає у тому, щоб завжди зустрічати дитину з непідробною радістю, наче друга, якого ви довгий час не бачили. Адже зазвичай дитині вистачає трьох хвилин, щоб розповісти все, що для неї важливо, або поділитися чимось.