Тому видання Womo опублікувало список лідерських якостей, які варто виховувати в дитині, щоб зробити її успішною в майбутньому.

Цікаво Як виховати цілеспрямованість у дитини: практичні поради

7 лідерських якостей, які варто виховати в дитини

  • Варіанти

Для будь-якого прийняття рішення чи завдання важлива варіативність. Безліч варіантів підвищує ймовірність до найкращого, найкреативнішого рішення.

Тому дозволяйте молодшому члену сім'ї самому зробити вибір страви в кафе чи прийняти рішення у виборі одягу. Це підвищує самооцінку і демонструє довіру. Залучайте дитину до вибору та розподіляйте обов'язки в сім'ї.

  • Різниця поглядів

Справжні лідери не бояться мати в своєму колективі людей, які думають інакше. Вони, навпаки, оточують себе такими людьми. Та й самі люди повинні мати власну думку та не боятися її висловлювати. Тому варто сформувати у дитини таку якість, до прикладу, за допомогою ігор.


Навчіть дитину мати свою думку і поважати чужі / Фото Linkedln

  • Самопізнання та аналіз

Самопізнання – це, мабуть, найважливіша риса великих лідерів. Такі люди сумніваються в прийнятих припущеннях і знаходяться в пошуку себе та певних проблем. Такий аналіз розвиває і уточнює мету людини.

Але варто вміти зупинитися, відступити назад та поглянути на ситуацію збоку. Тому вчіть дітей аналізувати себе та завжди розвиватися.

  • Комунікація

Звичайно ж, лідерові часто доводиться вести переговори або виголошувати промови. І до цього теж потрібна підготовка. "Необхідно розіграти діалог з самим собою або кимось знайомим, щоб зрозуміти, чи переконлива промова, задати напрямок бесіди і бути впевненим, що слухачі не шокують питаннями", – кажуть експерти.

Тож, навчіть дитину бути впевненою в собі людиною, яка вміє володіти собою і ефективно будує комунікації в команді.

Читайте також Чому вперта дитина – це добре: поради з виховання для батьків

  • Відповідальність

Великі лідери завжди переймаються тим, що вони роблять і чому вони це роблять. І вони усвідомлено несуть відповідальність за людей, з якими працюють

До того ж, коли щось іде не так, лідер повинен взяти відповідальність на себе. Розкажіть дитині про те, що вона сама господар свого життя. Її успіх – це її відповідальність.

  • Критичне мислення

Критичне мислення – це, перш за все, вміння сумніватися і шукати аргументи. Тут також важливо вміти чути протилежну точку зору та абстрагуватися від свого попереднього досвіду.


Дитина-лідер / Фото Xvatit

Основи критичного мислення закладаються у дитинстві, коли малеча у пошуках відповідей ставить багато запитань. Тому тут завдання батьків – підтримувати допитливість. Також варто вчити дитину чітко доносити свою точку зору та відстоювати її.

  • Впевненість

Великому лідерові не потрібно самоствердження, вони вірять в самих себе. До того ж, послідовність, впертість, наполегливість і вірність мрії – це атрибути, які допоможуть лідерам досягнути свою мрії. І звичайно, діти швидше повірять у себе, якщо батьки будуть вірити в них.