Психологи пропонують кілька способів виправити харчові звички малюка, передає видання BBC.

Цікаво! 10 корисних фраз, які допоможуть навчити дітей їсти менше солодощів

Найкращий спосіб змінити звички дитини в харчуванні – показати позитивний приклад. Якщо ви хочете, щоб дитина спробувала нову страву, спробуйте її самі й покажіть малюкові, що вона вам сподобалася.

Ще один спосіб змінити звички дитини в їжі – "сенсорний вплив", коли батьки зацікавлюють дитину новою стравою, але не змушують її їсти. Так, дитина звикає до структури або просто розглядає її, а згодом малеча захоче це спробувати.

Зазначимо, що перебірливість у їжі – це поширене явище серед дітей. За результатами досліджень, 39% дітей перебірливі в харчуванні і найчастіше це показується у віці від 2 до 6-ти років.

Як нагодувати вередливого малюка

  • Ніколи не використовуйте їжу як нагороду, приміром, обіцяючи дитині шматочок торта, якщо вона з'їсть овочі. Натомість батьки можуть запропонувати нехарчову винагороду – милі наліпки або просто похвала на словах.
  • Чимало досліджень свідчать, що спільні трапези і однакове меню з батьками допомагають малюкам подолати упередженість до нових страв.
  • Або можете проявити наполегливість. Якщо дитина уперто відмовляється від нового продукту, запропонуйте його під час наступного прийому їжі. Дослідження свідчать, що малюки зазвичай погоджуються скуштувати нову страву, після того як її пропонували їм під час 15 прийомів їжі.